Підволочиська районна державна адміністрація
47800, смт.Підволочиськ, вул.Д.Галицького, 80
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

 

 

До відома

   

 ************************

«Гаряча телефонна лінія» Фонду.

В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в  Тернопільській області діє «гаряча телефонна лінія» за номером (0352) 52-72-21; (03543) 2-17-35 щодня, крім вихідних та святкових днів, з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 15.45

   

 ************************

В відділі економічного розвитку райдержадміністрації відкрито «гарячу» телефонну лінію з питань підтримки та розвитку підприємництва. Зауваження, пропозиції щодо діяльності адміністративних структур, що регламентують інвестиційну та підприємницьку діяльність в частині надання адміністративних послуг, роботи центрів з надання адміністративних послуг, консультування з питань захисту прав споживачів -  телефонуйте на номер «гарячої лінії»  2-24-92 , у понеділок – четвер з 8.00 до 17.15, у п’ятницю з 8.00 до 16.00, або надсилайте інформацію на електронну адресу: ekon_pidv@ukr.net.

 

************************

Районним координаційним центром підтримки сімей, що прибувають у Підволочиський район  з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь відкрито цілодобову «гарячу» телефонну лінію для координації роботи щодо розселення сімей, які виїжджають з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь 2-12-78 (приймальня голови Підволочиської райдержадміністрації)

    Для надання роз'яснень стосовно можливості отримання соціальної підтримки за місцем тимчасового перебування звертайтеся:

2-35-22 – управління праці та соціального захисту населення (9.00-17.00)

2-26-43 – управління Пенсійного фонду (9.00-17.00)

2-26-95, 2-22-85 – районний центр зайнятості (9.00-17.00)

   

    *********************

    При службі з гуманітарних питань райдержадміністрації діє "гаряча" телефонна лінія. З питань оздоровлення та відпочинку дітей, видачі посвідчень та надання пільг багатодітним сім’ям, жорстокого поводження з дітьми, насильства в сім’ї та інших звертатися за телефоном 2-23-87 щовівторка з 9 до 13 години.

На головну / Економіка

ПРОГРАМА соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2018 рік


 

                                                                       ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                    Рішення Підволочиської

                                                                   районної ради

                                                                                15 березня 2018 № 239

 

 

ПРОГРАМА

соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району

на 2018 рік

 

I. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

Доручення голови районної державної адміністрації від 28 вересня 2017 року № 52 «Про розроблення проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2018 рік»

3.

Розробник програми

Відділ економічного  розвитку райдержадміністрації

4.

Співрозробники програми

Управління та відділи райдержадміністрації,  підприємства та організації району, об’єднані територіальні громади

5.

Відповідальний виконавець програми

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації

6.

Учасники програми

Управління та відділи райдержадміністрації, суб’єкти господарювання, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад об’єднаних територіальних громад району, виконавчий комітет Токівської сільської ради

7.

Термін реалізації програми

2018 рік

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

Державний бюджет, обласний бюджет, районний бюджет, власні кошти суб’єктів господарювання

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації пріоритетних напрямків програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2018 рік, всього, у тому числі:

275 000 тис.грн.

 

Кошти державного бюджету

29 447,0 тис. грн.

 

Кошти місцевих  бюджетів

10735,4 тис. грн.

 

Кошти інших джерел

 234817,6  тис. грн.

 


ВСТУП

 

Головна мета та пріоритетні напрями розвитку на 2018 рік

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2018 рік (далі – програма) розроблена відділом економічного  розвитку районної державної адміністрації  разом з іншими управліннями, відділами районної державної адміністрації відповідно до Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету»,  доручення голови районної державної адміністрації від 28 вересня 2017 року     № 52 «Про розроблення проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2018 рік».

Програма розроблена з метою консолідації та концентрації зусиль місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на питаннях мінімізації впливу фінансової кризи на соціально-економічні процеси в районі, у тому числі досягнення макроекономічної стабілізації, мінімізації негативних соціальних наслідків, підтримку найуразливіших верств населення, скорочення  рівня безробіття, поступового підвищення рівня економічної активності та створення умов для стабільного економічного зростання.

У 2018 році розвиток реального сектору економіки буде забезпечуватись шляхом створення умов для структурно-інноваційних змін виробництва на основі модернізації та технічного переозброєння, підвищення конкурентоспроможності продукції.

Основною метою розвитку району у 2018 році є досягнення макроекономічної стабілізації на основі створення сприятливих передумов для інвестування пріоритетних галузей економіки, впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій, систем управління якістю, скорочення непродуктивних витрат підприємств, стабілізації і нарощення власної сировинної бази, збільшення обсягів її переробки на наявних в районі виробничих потужностях, розширення обсягів збуту продукції на внутрішньому ринку, зростання експорту, дотримання законодавства про працю, соціальний захист та зайнятість населення, розвиток об’єднаних територіальних громад.

 


Стратегічна ціль 1: РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ТА ПІДВИЩЕННЯ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ

 

Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я

В районі продовжується процес реорганізації первинної медико-санітарної допомоги для роботи на засадах  сімейної медицини.   Комунальний заклад Підволочиської селищної ради «Підволочиський центр первинної медико-санітарної допомоги об’єднує 4 АЗПСМ та 17 ФАПів. Крім того, проводиться оперативне управління медичними закладами, які належать до Скалатської ОТГ, Скориківської ОТГ та Токівської с/р згідно укладеними договорами. З 1 січня 2016 року відокремились медичні заклади Новосільської ОТГ. З 1 вересня 2016 року відокремились медичні заклади Скалатської ОТГ.

В 2017 році в районі продовжувались роботи щодо покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров?я.

Протягом року            проведений  капітальний ремонт травматологічного і коридору терапевтичного відділення, зроблено  ремонт каналізаційної системи і туалетів поліклінічного корпусу, замінено 28 металопластикових вікон  в  стаціонарних і поліклінічних корпусах, розпочато ремонт гінекологічного відділення Підволочиської КЦРЛ, проведений ремонт приміщення фельдшерського пункту с.Староміщина, проведено заміну метало пластикових вікон в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини м.Скалат  (4 вікна), с.Остап’є (3 вікна), проводиться ремонт в Підволочиській амбулаторії загальної практики сімейної медицини, проведено водопостачання та водовідведення на ФАПі с.Іванівка, проведено газифікацію ФАПів сіл Староміщина і Іванівна, проведено ремонт даху в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Кам’янки.

За рахунок державної субвенції на розвиток окремих територій  впроваджено енергозберігаючий проект по капітальному ремонту даху адмінбудинку Токівської лікарської амбулаторії загальної практики та сімейної медицини.

 

Доступність та якість послуг у сфері освіти

Пріоритетним завданням для відділів освіти залишається вдосконалення матеріально-технічної та навчально-методичної бази закладів освіти, створення якісних умов для навчання й виховання дітей. У всіх навчальних закладах завершені ремонти класних кімнат.

Оптимізація освітньої мережі  забезпечить підвищення якості освіти, рівний доступ до неї, економічну ефективність функціонування навчальних закладів.

У Скалатській ОТГ  на базі Скалатської ЗОШ І - ІІІ ст. створена опорна школа з 3-ма філіями.   На розвиток опорної школи та її філій     виділено коштів з державного бюджету    7 млн. 742,5 тис.грн., з місцевого бюджету 690,6 тис.грн. На підготовку всіх освітніх закладів до   навчального   року з місцевого   бюджету  виділено і  використано коштів  на  суму  175,8 тис.грн. Передбачається виділення з місцевого бюджету 260 тис.грн. на підключення до мережі Інтернет та охоронної системи.

У Новосільській ОТГ на  базі Новосільської  ЗОШ І –ІІІ ст.  створена  опорна   школа з

2-ма філіями, на опорний заклад використано з державного бюджету – 2 млн.грн., з місцевого бюджету     36,5 тис.грн., з інших джерел  22,2 тис.грн. Всі школи даної громади підключені до мережі Інтернет.

У Підволочиській ОТГ на базі Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст. в створена опорна школа з 2-ма філіями. На опорну школу використано коштів: з державного бюджету – 500 тис.грн., з місцевого бюджету – 146 тис.грн. та  позабюджетних коштів – 60 тис.грн.

В кожній громаді забезпечено підвіз дітей на навчання шкільними автобусами. В районі є 8 автобусів, зокрема по громадах Новосільська ОТГ – 1 автобус; Підволочиська ОТГ – 2 автобуси; Скалатська ОТГ – 3 автобуси і Скориківська ОТГ – 2 автобуси.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13.07.2017 року № 1028 «Про проведення всеукраїнського експерименту на базі загальноосвітніх навчальних закладів» Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ступенів приймає участь  в пілотному проекті з апробації Державного стандарту початкової загальної освіти в рамках Концепції Нової  української школи. Для роботи в рамках даного проекту залучено два перших класи та спеціально підготовлено методиста і  двох вчителів початкових класів.

За кошти державного фонду регіонального розвитку був реалізований проект по  утепленню фасаду Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів по вулиці Д.Галицького,90 в смт.Підволочиськ. За рахунок державної субвенції на розвиток окремих територій  було впроваджено енергозберігаючий проект у Підволочиському дитячому навчальному закладі, а саме зовнішнє його утеплення.

Проведено капітальний ремонт Богданівського ДНЗ, в Оріховецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено облаштування ДНЗ в приміщенні школи.

У Скориківській ОТГ на базі Скориківської ЗОШ І-ІІІ ступенів створена опорна школа з 4-ма філіями.

 

Ефективність ринку праці та соціальної сфери

Впродовж 2017 року на обліку в Підволочиському РЦЗ перебувало 1429 безробітних осіб, що на 15 осіб менше відповідного періоду минулого року.  

Зареєстровано протягом звітного періоду 813 безробітних осіб.

У результаті вжитих заходів активної політики зайнятості у цьому періоді працевлаштували 1132 особи з них 504 безробітних осіб.

За  даний період 230 роботодавців поінформували центр зайнятості про наявність вільних робочих місць та вакантних посад. Кількість заявлених вільних робочих місць та вакантних посад за 2017 рік склала 1162.

За рахунок коштів Фонду та місцевого бюджету укладено 20 угод: 10 – з селищною радою, 5 – з Скалатською міською радою, 4 – з Скориківською сільською радою та 1 з Новосільською сільською радою для виконання громадських робіт з благоустрою території населених пунктів та інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією. Залучено до участі  в даних роботах 48 безробітних  осіб.

Впродовж звітного періоду  залучено до участі  в інших роботах тимчасового характеру 141 особа.

Впродовж 2017 року враховуючи перспективну потребу в кадрах та професійний склад безробітних за направленням центру зайнятості навчання проходили 153 безробітних особи.

Працевлаштовано на нове робоче місце з компенсацією роботодавцю єдиного внеску 11 безробітних осіб.

Згідно проведеного моніторингу за грудень 2017 року середня заробітна плата по всіх видах економічної діяльності становить 5937 грн. (добувна промисловість – 7595 грн.; переробна промисловість – 3859 грн.; сільське господарство – 7232 грн.; охорона здоров’я – 5631 грн.; освіта  – 5779 грн.; культура –  4131 грн.).

Проводиться щотижневий моніторинг заборгованості по заробітній платі на підприємствах та організаціях району. За даними  Управління статистики в Підволочиському районі станом на 01.01.2018 року заборгованість із заробітної плати серед економічно-активних підприємств (установ, організацій)  відсутня. Ведеться щотижневий моніторинг стану виплати заробітної плати.

При річному плановому завданні 640 нових робочих місць станом на 01.01.2018 року створено 835 нових робочих місць, що становить 130,4 % річного завдання.

Проведено 6 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Членами робочої групи з початку року проведено 74 виїзних  обстежень суб’єктів підприємницької діяльності щодо виконання чинного законодавства у сфері праці (оформлення трудових відносин, виплати заробітної плати). Виявлено 10 працівників, допущених до виконання службових обов’язків без належно оформлених трудових відносин. По чотирьох підприємцях матеріали направлені в управління Держпраці у Тернопільській області для реагування, відповідно до наданих повноважень. За результатами проведеної роботи з 5 найманими працівниками належним чином врегульовані трудові правовідносини.

З початку року відбулося 6 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На даних засіданнях заслухано звіти 27 керівників засідань міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Постійно проводяться співбесіди з керівниками підприємств щодо підвищення рівня заробітної плати.

 Заслухано звіти 6 керівників щодо нарахування заробітної плати на рівні або менше законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати, досягнення середньогалузевого показника по області. 

7 учасників бойових дій, які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції пройшли професійну адаптацію в Підволочиському районному СТК ТСО України за професією водій.

Виплачено матеріальну допомогу 9 учасникам бойових дій, які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції на суму 7,600 тис.грн.

Обліковано 26 осіб, які переміщені з тимчасово окупованої території 4 сімей одержують щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, як переміщені особи на суму 83,9 тис.грн.   

 

Доступність послуг культури

В Підволочиському  районі  мережа  закладів  культури  нараховує  57 – закладів культури клубного  типу, 31 – бібліотечного, 5  шкіл  естетичного  виховання (Підволочиська  ШЕВ,  Підволочиська  ДХШ,  Кошляківська  ШЕВ,  Новосільська  ШЕВ,  Скалатська  ШЕВ).

В територіальних об’єднаних громадах створені відділи культури, що забезпечують належне культурне життя громад.

Матеріально-технічна база культурних закладів району впродовж 2016-2017 років значно покращилась. Із вищенаведених закладів культури 11 мають центральне опалення, 5 – газове (котельні), 49 – електрокаміни, 11 – пічне опалення (вугілля), 1 – парове (СК с. Гущанки), у Будинку культури с.Мислова встановлено 7 електроконвекторів на суму 20 000 грн.

За рахунок коштів субвенції державного бюджету на розвиток територіальних громад реалізуються проекти на капітальні ремонти закладів культури в селах  Чернилівка, Галущинці, Іванівка, ремонт покрівлі даху та фасадів  будівлі Підволочиської дитячої музичної школи ім.Леся Курбаса на суму 2675,3 тис.грн.

 

Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей

В районі діє дві дитячо-юнацькі спортивні школи: ДЮСШ «Колос» Скалатської міської ради та ДЮСШ відділу освіти Підволочиської селищної ради, в яких займаються 36 навчальних груп   (Підволочиська ДЮСШ – 20, Скалатська ДЮСШ – 16). Заняття з ними проводять 16 тренерів, із яких 11 штатні.

Виконкомами міської та селищної ради здійснюється закупівля необхідного обладнання та інвентаря для потреб учнів ДЮСШ. Залучаються до занять спортом діти із сільської місцевості.

У Підволочиській ДЮСШ здійснено внутрішній капітальний ремонт спортивного залу. За рахунок коштів субвенції на розвиток територіальних громад реалізовано проект по реконструкції даху Підволочиського ДЮСШ. За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку розпочалась реконструкція спортивної площадки по вул.Морозенка,8 Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів, роботи по цьому проекту будуть продовжені у 2018 році.

Проведено ремонт стадіону Скалатської  ДЮСШ.

В районі налічується 18 дітей-сиріт, 33 дітей позбавлених батьківського піклування, 176 дитина-інвалід, 78 дітей-соціальних сиріт, 180 дітей учасників АТО, 43 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і перебувають на постійному контролі служби у справах дітей та служби з гуманітарних питань районної державної адміністрації. Кількість дітей збільшилась на 8 осіб.

З метою соціально-правового захисту проведено обстеження житлово-побутових умов  63 дітей у 31 сім’ях, встановлено опіку над 5 дітьми-сиротами, дітьми, позбавленого батьківського піклування та 3 дітей влаштовано в прийомну сім’ю, оздоровлено 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 59 дітей учасників АТО (в тому числі 4 за межами України), 8 дітей-інвалідів, 67 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 206 дітей з багатодітних та  6 дітей з малозабезпечених сімей, 78 обдарованих дітей.

В районі діє 7 прийомних сімей, в яких виховується 12 дітей, 1 дитячий будинок сімейного типу, де проживає та виховується 10 дітей, позбавлених батьківського піклування.

На виконання  Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»,  районної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2018 року, затвердженої рішенням районної ради 22.03.2016 року № 62, розпоряджень голови обласної державної адміністрації від 07.03.2017 року №  121-од «Про організацію виконання у 2017-2018 роках обласної цільової соціальної програми  оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки» та від 31 травня 2017 року № 326-од «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році» проводилося оздоровлення та відпочинок дітей району.

Відповідно відповідальними виконавцями, а саме службою з гуманітарних питань райдержадміністрації, відділами сім’ї та  молоді  (молодіжної політики),  відділами освіти об’єднаних територіальних громад  у співпраці із службою у справах дітей райдержадміністрації, з метою створення належних умов для організації та проведення дитячого оздоровлення і відпочинку, надання оздоровчих послуг дітям, які потребують особливої уваги та підтримки в районі проводилась відповідна робота.

Координатором оздоровчого процесу в районі є служба з гуманітарних питань райдержадміністрації.

У травні 2017 року питання підготовки до літнього оздоровлення дітей району розглядалось на засіданні колегії районної державної адміністрації, де прийнято розпорядження № 182-од від 30.05.2017 року  «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей району у літній період 2017 року» і яким рекомендовано виконавчим комітетам Скалатської міської, Підволочиської селищної, Новосільської та Скориківської сільським радам прийняти програми оздоровлення та відпочинку дітей у відповідних громадах, забезпечити безпечне перебування дітей у мовних таборах при загальноосвітніх навчальних закладах, збільшити  виділення  коштів на покращення харчування дітей у мовних таборах та на оздоровлення дітей соціально незахищених категорій в обласних дитячих оздоровчих закладах. Також цим розпорядженням створено робочу групу з питань оздоровлення та відпочинку дітей, якою впродовж всього оздоровчого періоду здійснювався постійний моніторинг підготовки та проведення літньої оздоровчої кампанії.

В районі нараховується 4155 дітей шкільного віку від 7 до 17 років, із них кризових категорій: 18 дітей-сиріт та 33 дітей, позбавлених батьківського піклування  (із них підлягають оздоровленню – 36 дітей), 86 дітей-інвалідів, 1258 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 705 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 647 творчих та обдарованих дітей району, 117 дітей, батьки яких є учасниками АТО.

У 2017 році на оздоровлення та відпочинок дітей району бюджетами різних рівнів виділено кошти у сумі 351 280 гривень, а саме: районний бюджет – 21 280 грн., Підволочиська селищна рада – 170 000 грн., Скалатська міська рада – 100 000 грн., Скориківська сільська рада – 60 000 грн., Новосільська сільська рада коштів на оздоровлення дітей своєї громади не передбачила.

В районі крім цього у літній період працювало 6 мовних таборів при загальноосвітніх школах, в яких відпочинком було охоплено 277 дітей, а також християнські прихідні денні табори, де відпочинком охоплено близько 450 дітей шкільного віку.

Також залучались позабюджетні кошти (профспілкові, батьківські, спонсорські) для охоплення оздоровленням та відпочинком значно більшої частини дітей району.   Залучено близько 1 млн. 875 тис.грн. позабюджетних коштів.

Всього оздоровчими та відпочинковими послугами   впродовж літнього періоду 2017 року охоплено 2 084 дітей району (50,1%).

Скалатською міською радою прийнято та затверджено рішенням сесії  від 15 березня 2017 року № 555 «Програму оздоровлення та відпочинку дітей на території Скалатської ОТГ на 2017 рік».  Організацію  оздоровлення  та  відпочинку  дітей   в громаді здійснюють відділ сім’ї, молоді та спорту, відділ освіти Скалатської міської ради. Координатором оздоровчого процесу в громаді є відділ сім’ї, молоді та спорту Скалатської міської ради.

В громаді нараховується 1371 дитина віком від 7 до 17 років, з них кризових категорії: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 17 (з них підлягають оздоровленню – 12 дітей), 20 дітей-інвалідів, 588 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 258 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 252 творчих та обдарованих дітей громади, 65 дітей, батьки яких є учасниками АТО.

Всього різними формами відпочинку та оздоровлення охоплено 675 (49,23%) дітей, що проживають на території громади, а саме: 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 10 дітей-інвалідів, 347 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 57 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 107 – талановиті та обдаровані діти, 20 дітей, батьки яких є учасниками АТО.

Впродовж літнього оздоровчого періоду відділом освіти міської ради проведено 2 мовних табори з денним перебуванням у ЗОШ громади, в яких відпочинком охоплено 77 дітей.

Із Скалатського міського бюджету на проведення оздоровчої компанії у 2017 році  виділено 100 тис. гривень, за які придбано путівки у оздоровчі табори області для дітей пільгових категорій. Залучено батьківські, спонсорські кошти для відпочинку та оздоровлення дітей громади на суму близько 340 тис. гривень.

Сесією Підволочиської селищної ради прийнято та затверджено рішення від 23 грудня 2016 року № 927 «Про цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей, що проживають на території селищної ради на період 2017-2020 років».

Організацію оздоровлення та відпочинку дітей в громаді здійснюють відділ у справах сім’ї, молоді, спорту та соціального захисту населення та відділ освіти селищної ради. Координатором оздоровчого процесу в громаді є відділ у справах сім’ї, молоді, спорту та соціального захисту населення селищної ради.

В громаді нараховується 2110 дітей віком від 7 до 17 років, з них кризових категорій: 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  (із них підлягають оздоровленню – 9 дітей), 60 дітей-інвалідів, 459 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 218 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 130 творчих та обдарованих дітей району, 85 дітей, батьки яких є учасниками АТО, 3 дітей, батьки яких загинули в зоні АТО.

Відділом освіти селищної ради за кошти селищного бюджету відпочинком охоплено 43 дітей соціально незахищених категорій в ДОЗ «Наталія» м. Рахів, Закарпатської обл.

9 дітей громади, які знаходяться на диспансерному обліку та з соціально незахищених категорій  оздоровлювалися в санаторних закладах області.

Діти учасників АТО, що проживають на території громади (10 дітей), мали змогу відпочивати закордоном кошів та різноманітних фондів.

Впродовж літнього оздоровчого періоду відділом освіти селищної ради проведено 3 мовних табори з денним перебуванням у ЗОШ громади, у яких відпочинком охоплено 170 дітей.

Для дітей Підволочиської ДЮСШ організовано спортивний табір у м. Залізний Порт, Херсонської області, де охоплено близько 100 дітей та молоді. Також УГКЦ організовано християнські відпочинкові табори в смт.Підволочиську та  в с.Богданівка  для дітей та молоді громади, де охоплено більше 180 дітей.

Всього різними формами відпочинку та оздоровлення охоплено 1089 (51,6%) дітей, що проживають на території громади. З пільгових категорій оздоровленням та відпочинком охоплено 642 дітей, з них: 3 – діти - позбавлені батьківського піклування, 11 – діти-інваліди, 287 – діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, 178 – діти, які перебувають на диспансерному обліку, 124 – талановиті та обдаровані діти, 39 – діти, батьки яких є учасниками АТО (з них 2 дитини – батьки, яких загинули при виконанні військового обов’язку).

Із  селищного  бюджету  у 2017 році на проведення  оздоровчої  кампанії  виділено 170 тис.грн. Залучено близько 1 270 000 тис.грн. позабюджетних, батьківських та спонсорських коштів для відпочинку та оздоровлення дітей громади.

 

Житлово-комунальне господарство та енергозбереження

Проведено комплексну підготовку 72 житлових будинків, які стоять на балансі Підволочиського УЖКГ, та оформлено паспорти готовності. Виконано герметизацію інженерних вводів, що проходять через підвали (оформлено актами герметизації інженерних вводів). Проведено профілактичний огляд димовентиляційних каналів будинків, які  знаходяться на балансі УЖКГ з оформленням  відповідних актів.

У районі діє 44 загальноосвітні школи. У школах працюють 37 паливних, з них 32 на газі, 5 на твердому паливі, в двох школах електроопалення, в п’яти – пічне опалення. Переведено на опалення дровами Гнилицьку ЗОШ І ст. - ДНЗ, Городницьку ЗОШ І-ІІ ст., Скалатську ЗОШ І-ІІІ ст., Оріховецьку ЗОШ І-ІІІ ст., Новосільську ЗОШ І-ІІІ ст.

Протягом 2017 року проведено заміну віконних блоків на енергозберігаючі в освітніх закладах району:  Супранівській ЗОШ І-ІІ ст. – 10 шт.; Староміщинській ЗОШ І-ІІ ст. – 17 шт.; філії опорної школи (Теклівська, Митницька, Зарубинецька) на суму – 111 тис.грн.; Остап'ївській ЗОШ І-ІІІ ст. (6 вікон) на суму – 18000 грн.

Проведено заміну дверних блоків: в Супранівській ЗОШ І-ІІ ст. – 4 шт., Росохуватецькій ЗОШ І ст. – 2 шт., Оріховецькій  ЗОШ І-ІІІ ст. – 4 шт.

Замінено опалювальні котли: Колодіївська ЗОШ І-ІІІ ст. (2 шт.)  на суму – 72000 грн.; Подільський НВК – 1шт. вартістю  36000 грн.; Остап'ївська ЗОШ І-ІІІ ст. – 1 шт. вартістю 48000 грн. Здійснено ремонт систем опалення в Скалатській ЗОШ І-ІІІ ст. та Мединській ЗОШ І-ІІ ст.

За рахунок субвенції з державного бюджету на розвиток територіальних громад на придбання комунальної  техніки залучені кошти в сумі 2102,894 тис.грн., на реконструкцію біологічних очисних споруд в м.Скалаті освоєно державних субвенцій в сумі 723,05 тис.грн.

По Підволочиській об’єднаній територіальній громаді  за рахунок субвенцій з державного бюджету придбано спеціалізованої комунальної техніки  на 304,56 тис.грн.

 

Раціональне природокористування та якість довкілля

На даний час на території району знаходяться чотири паспортизовані сміттєзвалища: смт.Підволочиськ, с.Скорики, м.Скалат, с.Токи. В 2013 році виготовлено документацію та паспорт сміттєзвалища с.Ст.Скалат, який  зараз знаходиться на затвердженні відповідних служб. Виготовлені паспорти сміттєзвалищ сіл Полупанівка та Новосілка подані на затвердження відповідних служб.

Періодично здійснюється перевірка стану утримання та експлуатації полігонів ТПВ. Для покращення  санітарно-екологічного стану населеними пунктами району та комунальними підприємствами проводиться  прибирання та підгортання існуючих сміттєзвалищ, однак  експлуатація сміттєзвалищ  населених пунктів району здійснюється з порушеннями державних санітарних вимог, норм  та правил.  Компостування сміття не проводиться. Потребують замощення твердим покриттям під’їздні дороги до сміттєзвалищ по населених пунктах: Воробіївка, Іванівка, Жеребки, Кошляки, Клебанівка, Колодіївка, Магдаліївка, Поділля, Пальчинці, Скорики, Супранівка, Турівка, Хмелиськ. В смт.Підволочиськ проводиться періодичне підгортання та пересипка сміття. В с.Токи частково огороджена територія сміттєзвалища. Проводиться часткове підгортання та пересипка сміття.

 

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

Відділом з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури відповідно до Комплексної програми розвитку цивільного захисту Підволочиського району створено районний матеріальний резерв, в якому закладено паливно-мастильні та будівельні матеріали.

Реалізація основних завдань Комплексної програми дає змогу захистити населення і територію району, запобігати виникненню надзвичайних ситуацій та подій, підвищити рівень готовності аварійно-рятувальних служб до дій за призначенням, мінімізувати наслідки надзвичайних ситуацій, покращити стан техногенної безпеки об’єктів, терміново реагувати на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, проводити аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи, захистити навколишнє природне середовище та локалізувати зони впливу шкідливих і небезпечних факторів, що виникають під час аварій та катастроф.

Комплексна програма створює можливість суттєво підвищити рівень безпеки людини і навколишнього середовища, їх захищеності від впливу шкідливих техногенних, природних, екологічних і соціальних факторів.

Обслуговування апаратури оповіщення здійснюється спеціалістами служби зв’язку та оповіщення. Протягом 2017 року формувалися передумови для реалізації заходів і забезпечувалося належне експлуатаційно-технічне обслуговування діючої системи зв’язку та оповіщення цивільного захисту району. 

Вирішення вищезазначених завдань без залучення фінансових ресурсів  та завчасно створених матеріальних резервів цивільного захисту неможливе.

Протягом 2017 року фінансування Комплексної програми не проводилося.

 

 

Стратегічна ціль 2: ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНОСТІ РЕГІОНУ

 

Розвиток малого підприємництва

В районі здійснюють діяльність 129 суб’єктів малого та середнього бізнесу (юридичних осіб), де працює майже 3,9 тис. найманих працівників та 1,1 тис. фізичних осіб – підприємців.

Станом на 01 січня 2018 року до Зведеного бюджету району від суб’єктів малого та середнього підприємництва надійшло понад 161,2 млн. гривень, що на 62,6 млн. гривень більше, ніж у 2016 році.

У сфері підприємництва в 2017 році за рахунок реєстрації новостворених суб’єктів господарювання створено 171 робоче місце, що на 37 місць більше, ніж у 2016 році.

Протягом звітного періоду в районі зареєстровано 8 підприємств і 115 фізичних осіб-підприємців (що відповідно на 2 та 23 одиниці більше, ніж у 2016 році).

Районним Центром надання адміністративних послуг протягом 2017 року надано 7097 адміністративних послуг.

Центром надання адміністративних послуг Підволочиської об’єднаної територіальної громади за період з 17.11-01.01.2018 року надано 333 адміністративні послуги.

Водночас, проводиться відповідна робота щодо створення центрів надання адміністративних послуг в ОТГ.  У кінці 2017 року за сприянням міжнародної програми GIZ (Німеччина) відкрито центр надання адмінпослуг Підволочиської селищної ради.

За фінансової підтримки Програми „U-LEAD  з Європою”, що реалізується Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida) в Скалатській ОТГ у кінці січня 2018 року відбулося відкриття сучасного центру надання адміністративних послуг.

На 10 тис. осіб наявного населення припадає 28 малих підприємства, що нижче середнього показника по області (38 одиниць). Протягом 2017 року знялись з реєстрації 3 юридичні особи та 358 фізичних осіб-підприємців (що відповідно на 1 та 198 одиниць більше, ніж у 2016 році). Центром надання адмінпослуг Підволочиської селищної ради надається 140 видів послуг.

 

Захист економічної конкуренції, прав і свобод громадян, забезпечення законності та правопорядку

Взаємодія органів виконавчої влади та Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області дає результати у роботі служби у справах дітей.

Постійно спільно з працівниками Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області проводяться комплексні державно-громадські операції і рейди. Під час рейдів виявлено 25 дітей, які потребували соціально-правового захисту. За неналежне виконання батьківських обов’язків ініційовано притягнення 14 батьків до адміністративної відповідальності, 11 батькам винесено офіційні попередження. Надано 10 висновків про доцільність позбавлення батьківських прав батьків, що відповідають інтересам дітей .

 

Енергоефективність

У закладах культури Підволочиського району за останній період встановлено 92 енергозберігаючих вікна вартістю 348,7 тис.грн. та 7 дверей вартістю 62 000 грн., замінено електропроводку на суму 7,6 тис.грн. Крім цього, проводяться капітальні ремонти клубних закладів в селах Росоховатець, Супранівка та Староміщина, на загальну суму 674 тис. грн.

Договірні зобов’язання, укладені на початку 2016 року по Підволочиській комунальній районній лікарні – діючі на сьогодні. Котельня готова до опалювального сезону.

В  Скалатській  комунальній  районній  лікарні встановлено  три котли на тверде паливо.

Проводиться ремонт  терапевтичного  відділення та поточний  ремонт   харчоблоку  та  інфекційного відділення. Закуплено котел на  тверде паливо  для  опалення  інфекційного, терапевтичного, дитячого відділень та рентгенкабінету.

Послуги з централізованого теплопостачання селища надає Підволочиська теплодільниця КП ТМ ТОР «Тернопільтеплокомуненерго», яка обслуговує 1 котельню. Теплопостачання об’єктів смт.Підволочиськ здійснюється від котельні по вул.Мстислава,1.

Котельня працює на газовому та альтернативному паливі, в наявності два котли «КБНГ-2,5» (на природному газі) та 2 котли «Калвіс-600» (на твердому паливі), закуплені в 2014 році на суму 663,1 тис.грн., кошти виділені з Державного бюджету). Загальна протяжність теплових мереж становить 1345 м, з них 1280 м в пінополіуретановій ізоляції.

У Підволочиській дільниці Збаразького управлінні по експлуатації газового господарства розроблені заходи по підготовці газового господарства до роботи в осінньо-зимовий період. Всі роботи, передбачені в заходах, виконуються в зазначені терміни.

Розроблено та погоджено службами району план локалізації та ліквідації можливих аварій.

За рахунок державної субвенції на розвиток окремих територій  реалізований енергозберігаючий проект по капітальному ремонту даху адмінбудинку Токівської лікарської амбулаторії загальної практики та сімейної медицини.

 

Туризм та рекреація

Службою з гуманітарних питань райдержадміністрації, яка займається питаннями туризму розроблені 2 туристичні маршрути. Ці маршрути пролягають через Підволочиськ (краєзнавчий музей) – Скорики (церква Івана Богослова) – замок с.Токи; другий маршрут: Підволочиськ (краєзнавчий музей), с.Полупанівка (Свята Гора) – с.Старий Скалат (музей Леся Курбаса) – м.Скалат (Скалатський Замок). В м.Скалаті на території музею Скалатський замок було проведено свято замків.

Проводяться круглі столи з питань розвитку туристичної галузі громад.

Була виготовлена туристична мапа Скалатської ОТГ, тираж,  якої – 1000 шт.

На Міжнародному Інвестиційному форумі в м.Тернопіль було представлено інвестиційний паспорт району, в якому представлено інвестиційні пропозиції та презентація туристичних об’єктів району.

м. Скалат  отримало запрошення на 24 Міжнародний туристичний салон «Україна».

 

Промисловість

За 12 місяців 2017 року промисловий комплекс району реалізував продукції  на суму 505,5  млн.грн., що становить 102,6% до минулого року та 95,0% до прогнозних показників.

Зберегли на рівні минулого року і наростили обсяги реалізації промислової продукції 70% підприємств, збільшили реалізацію продукції до планового показника 60% підприємств.

 

Будівництво

Протягом січня-листопада 2017 року власними силами будівельних організацій виконано робіт на суму 3857,0 тис. гривень (8 місце за обсягами), що на 83,2 % більше, ніж у відповідному періоді 2016 року (1 місце за темпами).

Обсяг підрядних робіт на одного жителя склав 90,5 гривні (7 місце), що на 47,1 гривні більше відповідного показника минулого року.

В районі працює три підрядні будівельні організації.  У вересні 2017 року зареєстроване ТОВ «ВДК Комплекс БУД» (для виконання робіт на території району перереєстроване з Київської області). 

Виробництвом будівельних матеріалів займається ТОВ «Кар’єр Новосілка», Полупанівська філія ТОВ ВК «Гірничодобувна промисловість», ТОВ «Кар’єр Городниця» – виробництво каменя, ТОВ «Кераміс» – виробництво цегли. За 2017 рік виробили каменя та щебеня біля 900 тис.куб.м. На 2018 рік планується виробництво цієї продукції збільшити на 9 %.

Реалізація цегли ТОВ «Кераміс» збільшилась до 2016 року на 58 %, програма на 2018 рік передбачає ріст 9 %.

 

Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця

За 2017  року за  рахунок  усіх  джерел  фінансування в районі очікується освоєння 265 млн.грн. капіталовкладень, що становить 99,3 % до відповідного періоду минулого року. На 1 жителя району очікується 6279,9 грн.

Обсяг внесених з початку інвестування в економіку району прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на 1 січня  2018 року очікується 219 тис.дол. США, що на 32,7 % більше обсягів інвестицій на початок 2017 року.

 


Налагодження співробітництва з міжнародними інституціями та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги

В Підволочиській об’єднаній територіальній громаді  розпочав роботу центр надання адмінпослуг, який був побудований за кошти міжнародної технічної допомоги по програмі GIZ. По програмі ЮЛІТ проведено будівництво ЦНАПу у м.Скалаті. В районі працює група управління проектами. За ініціативи групи подані 4 заявки на програму японського посольства в Україні «Кусаноне».

 

Розвиток інфраструктури

Філією «Підволочиський райавтодор» проводились роботи по співфінансуванню ремонту автомобільних доріг місцевого значення – Криве-Магдалівка (ямковий ремонт) на площі 670 м.кв. на суму 189,745 тис.грн.

В районі за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на розвиток територіальних громад у звітному періоді 2017 року  проведено  роботи по ремонту вулиць:

Підволочиська об’єднана територіальна громада  – 3 об’єкти на суму 1,060 тис.грн.;

Скалатська громада – 2 об’єкти на суму 1137,6 тис.грн.;

Новосільська громада – 8 об’єктів на суму 2132,9 тис.грн.;

Скорицька громада – 2 об’єкти  на суму 2772,2 тис.грн.

Також по Скалатській ОТГ проведено роботи по будівництву системи водопостачання в с.Магдаліївка. За рахунок субвенції з державного бюджету на розвиток територіальних громад по даному проекту освоєно 2102,894 тис.грн.

 

Стратегічна ціль 3: РОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

Сільське господарство

В районі працює 46 сільськогосподарських підприємства, з яких 22 фермерських господарств.

Орні землі складають 61,3 тис. га (частка району 7,4%).

За 2017 рік господарствами району проведено збір зернових та зернобобових культур на площі 21,3 тис. га, намолочено 154 тис. тонн зерна (+13% до минулого року) при середній урожайності 72,4 цнт/га (по області 63,6 цнт/га).

У господарствах району виробництво м’яса зросло на 20,9 % до 1 467,4 тонн.

У 2017 році у порівнянні з минулим роком в сільськогосподарських підприємствах поголів’я свиней зменшилось на 0,8% до 7 150 голів, а у 2018 році планується збільшити поголів’я свиней до 7 550 голів або на 6% до 2017 року

Починаючи з 2010 року сільськогосподарськими, фермерськими та приватними підприємствами посаджено 229,72 га. саду, та 41,25 га ягідників.

В тому числі:

- ТОВ «Україна» 142,6 га саду (135,6га яблуні і 7 га груші) та 30,25 га. ягідників смородини та малини;

- ТОВ «Агро-Рось» 38,87 га саду;

- ФГ «Підволочиськ агро» 30,00 га саду;

- ПП «Деметра плюс» 18,25 га саду; 

- ФГ «Тербері» 11,00 га ягідників полуниці.

Для збереження продукції садівництва використовується плодосховище потужністю 4000 тонн, оснащеного холодильним обладнанням з регульованим газовим середовищем, лінією сортування продуктивністю 100 тонн фруктів на добу  та французьким обладнанням для шокової заморозки ягід, продуктивністю 700 кг ягід на годину в ТОВ «Україна». Заморожування однієї ємкості займає всього 2 хвилини. Переобладнано приміщення під плодосховище в ФГ «Підволочиськ-Агро».


Розвиток новостворених територіальних громад

В районі створено 4 об’єднані територіальні громади. За винятком одного села Токи всі населені пункти увійшли в склад ОТГ. В громадах створено відділи для управління різними напрямками роботи.  Для підтримки ОТГ держава виділили 18,3 млн.грн. субвенції з бюджету на розвиток об’єднаних територіальних громад. Цими коштами було профінансовано 26 проектів по чотирьох громадах. Два проекти регіонального розвитку на суму 5,197 млн.грн. реалізовуються у Підволочиській ОТГ.

На протязі року між громадами та районною державною адміністрацією йде співпраця по визначенню пріоритетності окремих проектів.

Відділи райдержадміністрації співпрацюють з об’єднаними територіальними громадами. Зокрема надається допомога при формуванні заявок на участь в міжнародних конкурсах по проектах та при оформленні заявок на Мінрегіон.

Працівники Підволочиської селищної ради приймали участь у навчанні при Центрі розвитку місцевого самоврядуванні в Тернопільській області на тему «Ефективний проектний менеджмент для залучення ресурсів та реалізація проектів». 

 

 

ІІ. Головні проблеми соціально-економічного розвитку району

У реальному секторі економіки району спостерігається ряд проблемних питань розвитку окремих секторів економіки та соціальної сфери, від вирішення яких великою мірою залежатиме виконання програми соціально-економічного розвитку району у 2018 році.

 Серйозними факторами, що обмежують розвиток є соціально-політична напруженість через геополітичні проблеми та макроекономічну невизначеність, військовий конфлікт на сході України, що позначився на ускладнені виробничого процесу, зростанні негативних очікувань населення відносно розвитку економіки та особистого матеріального становища. Крім того:

-        у промисловості: нестабільна кон’юнктура споживання місцевої продукції на світових ринках; низька спроможність підприємств швидко диверсифікувати ринки збуту продукції, нестача власних обігових коштів та капітальних вкладень у модернізацію виробничих потужностей; високий знос основних фондів; висока ресурсозатратність виробництва; обмежена платоспроможність суб’єктів внутрішнього ринку; недостатні темпи впровадження інноваційних процесів у виробництво та недостатня державна підтримка галузей реального сектора економіки; високі ціни на енергоносії, сировину і матеріали, що збільшує ціну реалізації продукції та стримує зростання виробництва; посилення інфляційних очікувань підприємств;

-        у сільському господарстві: відсутність дієвих механізмів фінансово-кредитної підтримки розвитку тваринництва та будівництва об’єктів інфраструктури галузі (зокрема тваринницьких комплексів);

-          у будівництві: зростання вартості будівельних матеріалів, транспортних послуг та енергоносіїв;

-        у торгівлі: тінізація торгівельної діяльності, зниження купівельної спроможності громадян;

-       у підприємництві: обмежений доступ до фінансових ресурсів суб’єктів малого підприємництва; недостатньо розвинута інфраструктура підтримки малого підприємництва; низький рівень впровадження інноваційної продукції та технологій в малому бізнесі;

-       на ринку праці: складна демографічна ситуація; трудова міграція за межі району, в тому числі за кордон; низька мотивація до праці; невідповідність професійно-кваліфікаційної структури попиту та пропозиції на місцевих ринках праці; наявність тіньової зайнятості; зниження рівня реальної заробітної плати;

-        у бюджетній сфері: велика мережа закладів соціально-культурного призначення; висока питома вага зносу основних засобів та енергоємність підприємств житлово-комунального господарства.

На подолання зазначених проблем спрямовано комплекс заходів, передбачених у програмі на 2018 рік.

 

 

ІІІ. Прогнозні аналітичні матеріали

щодо соціально-економічного та культурного розвитку району на 2018 рік

 

Стратегічна ціль 1: РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ТА ПІДВИЩЕННЯ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ

 

Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я

В районі функціонує Підволочиська комунальна центральна районна лікарня, Скалатська комунальна районна лікарня, 12 сільських амбулаторій, 42 фельдшерсько-акушерських пункти та Підволочиський комунальний центр первинної медико-санітарної допомоги.

 На базі Підволочиської КЦРЛ та Скалатської КРЛ створені підстанції № 3, № 4 Теребовлянської станції ШМД Тернопільського центру екстреної медичної допомоги.

На 2018 рік планується:

-   Капітальний ремонт фельдшерсько-акушерського  пункту села Староміщина.

-   Будівництво амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги в с.Скорики.

-   Ремонт приміщення амбулаторії смт. Підволочиськ. В результаті проведених заходів забезпеченість  населення стаціонарними ліжками в кількості 51 одиниця. Це буде відповідати показнику 2017 року. Забезпеченість лікарями загальної  практики  сімейної  медицини на 10 тис. населення  буде 84,4 осіб до очікуваного показника минулого року.

 

Доступність   та якість послуг у сфері освіти

В галузі освіти на 2018 рік передбачається виконання ряду заходів:

-       створення сприятливих умов для особистісного становлення та всебічного розвитку кожної дитини дошкільного віку, формування її життєвої компетентності, у тому числі через впровадження різних форм здобуття дошкільної освіти для дітей, які не відвідують дошкільні навчальні заклади;

-       впровадження у навчально-виховний процес прогресивних методів навчання та застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;

-       оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти району;

-       підготовка закладів освіти району комунальної форми власності до функціонування в осінньо-зимовий період, забезпечення проведення ремонту, реконструкції чи встановлення енергозберігаючого обладнання;

-       підтримка обдарованої молоді, участь учнівської молоді, педагогічних працівників району у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах з базових навчальних дисциплін, форумах, міжнародних фестивалях, конкурсах;

-       оновлення спортінвентаря в ЗОШ району;

-       оздоровлення дітей в обласних та республіканських дитячих оздоровчих закладах;

-       впровадження в ЗОШ району пілотного проекту з апробації державного стандарту початкової загальної освіти в рамках Концепції Нової Української Школи;

-       участь у проектах, направлених на зміцнення матеріальної бази навчальних закладів району;

-       сприяти забезпеченню загальноосвітніх навчальних закладів комп’ютерними комплексами (у тому числі врахувати морально-застарілих), стовідсоткове підключення до мережі інтернет, запровадження інформаційно-комунікативних технологій;

-       заміна вікон в навчальних та дошкільних закладах району;

-       капітальний ремонт даху будівлі Кошляківської ЗОШ І-ІІІ ст. по вул.Шевченка в с.Кошляки;

-       капітальний ремонт школи в с.Полупанівка, с.Криве,  с.Городниця, с.Поділля;

-       будівництво котельні в садочку с.Городниця;

-       капітальний ремонт будинку школяра м.Скалат;

-       капітальний ремонт даху Підволочиської гімназії ім. Івана Франка;

-       капітальний ремонт шкільного спортивного залу  в с.Мовчанівка.

За рахунок проведених заходів  якісними послугами освіти буде забезпечено 3,833 тис. учнів, що відповідає очікуваному показнику 2017 року.

Дошкільним вихованням в садочках району буде охоплено 1,058 тис. осіб.

 

Ефективність ринку праці та соціальної сфери

У 2018 році, з метою детінізації виплати заробітної плати управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проводити моніторинг суб’єктів господарювання щодо наявності оформлених трудових відносин  у працівників, допущених до виконання службових обов’язків.

Також планується   активізувати роботу тимчасової  комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення, проводити моніторинг рівня заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району та легалізацію робочих місць в галузях економіки  району.

Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, обслуговування громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави та забезпечення  гарантованого соціального захисту та пенсійного забезпечення населення району, в тому числі тимчасово розселених громадян – вимушених переселенців та учасників АТО – є одним із першочергових завдань програми.

Заходи програми передбачають:

-       забезпечення соціальної підтримки та пенсійного забезпечення, відповідно до чинного законодавства, сімей військовослужбовців, що загинули під час проведення АТО на Сході України;

-       забезпечення максимального охоплення  інвалідів, ветеранів та інших категорій малозабезпечених громадян житловими субсидіями на відшкодування витрат на оплату житла, комунальних послуг, природного газу, електроенергії та придбання твердого палива та скрапленого газу;

-       силами Підволочиської громади буде проведено капітальний ремонт корпусу № 1 відділення стаціонарного догляду комунального закладу «Територіальний центр надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради» в смт.Підволочиськ, вул.Надзбручанська, 54а Підволочиського району Тернопільської області.

За рахунок проведених заходів заробітна плата в районі досягне рівня 6070 грн., що становить 110% до очікуваного минулорічного показника. Наявне населення в районі зменшується і у 2018 році  досягне 41,9 тис.чоловік. Середньорічна кількість працівників буде становити 5277 чоловік, що становить 104,8 % до очікуваного показника 2017 року.

 

Доступність послуг у сфері культури

У всіх громадах району працюють відділи культури, які забезпечують культурні заходи. У 2018 році буде завершена трансформація бібліотек в сучасні центри розвитку громад за участю міжнародної технічної допомоги посольства Великобританії (зокрема у Підволочиській ОТГ). Матеріальна підтримка приміщень закладів культури району передбачає: Ремонт клубу у с.Поділля; Капітальний ремонт клубу в с.Панасівка, с.Зарубинці; ремонт клубу у селах Панасівка, Городниця, Остап’є, Полупанівка, Криве, Поплави; заміна даху сільського клубу с.Городниця; ремонт котельні клубу в с.Полупанівка.

Громадами району буде забезпечено роботу 30 бібліотек, що становить 107,1 % до очікуваного виконання 2017 року. Кількість клубних установ збережеться на рівні 2017 року в кількості 59 одиниць.

 

Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей

В програмі передбачені заходи, які сприяють розвитку фізичної  культури та спорту  в районі,  а саме: сприяння розвитку дитячого, дитячо-юнацького (резервного) спорту, утримання дитячо-юнацької спортивної школи смт.Підволочиськ; організація роботи по облаштуванню сільських спортивних  майданчиків; проведення на високому рівні районних, а також участь у обласних всеукраїнських спортивних змаганнях, спартакіадах відповідно до планових фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів; організація та проведення інформаційно-просвітницьких рекламних кампаній протидії насильству в сім’ї; реалізація програм молодіжних і дитячих громадських організацій, спрямованих на здійснення патріотичного виховання молоді, популяризації здорового і безпечного способу життя; здійснення підтримки багатодітних сімей, координацію надання послуг сім’ям вказаної категорії, забезпечити видачу посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї; взаємодія місцевих органів виконавчої влади з питань здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях громадян району; вжиття дієвих заходів щодо запобігання поширенню соціального сирітства, створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї; вжиття заходів щодо подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально вразливих груп.

 

Житлово-комунальне господарство та енергозбереження.

Для утримання і ефективної діяльності житловокомунального господарства об’єднаних територіальних громад району заплановано провести такі заходи :

- забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства;    

- реконструкція системи водопостачання смт.Підволочиськ;

- реконструкція каналізаційно-очисних споруд смт.Підволочиськ;

- капітальний ремонт водогону с.Кам’янки, с.Староміщина;

- будівництво системи водопостачання в с.Магдаліївка;

- впровадження енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні населених пунктів.

Забезпечення своєчасної та в повному обсязі оплати житлово-комунальних послуг споживачами, забезпечити участь у навчальних курсах з питань утворення і функціонування ОСББ, призначення управителя у житлових будинках. Будівництво водогону по вулицях Драгоманова, Богуна, Степана Бандери, Січових Стрільців, Шептицького, Тернопільської, Мазепи в м.Скалат сприятиме комфортному проживанню населення на цих вулицях. Запровадження системи роздільного збирання сміття  у населених пунктах району, забезпечення утримання полігонів  твердих побутових відходів відповідно до чинного законодавства та нормативних документів планується провести в населених пунктах району.

 


Раціональне природокористування та якість довкілля

Приділяючи велику увагу  раціональному природокористуванню та якості довкілля програмою передбачені такі заходи:

-       проведення пуско-налагоджувальних робіт біологічно-очисних споруд в м.Скалаті;

-       організувати ґрунтозахисні заходи, а саме: насадження дерев та кущів на території, яка пошкоджена ерозією ґрунту,  запровадити систему роздільного збирання сміття  у населених пунктах району.

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

Програмою заплановано виконання    заходів противопаводкового захисту і покращення технічного стану внутрішньогосподарських меліоративних систем і об’єктів водного фонду та підвищення ефективності їх використання в Підволочиському районі.

 

Стратегічна ціль 2: ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНОСТІ РЕГІОНУ

 

Розвиток малого підприємництва

Малий та середній бізнес району у 2018 році буде представлений 122 малими і 10 середніми підприємствами, що буде становити 102,5 % до очікуваних показників 2017 року. На 10 тисяч населення  планується 39,1 і 2,4 одиниці. Надходження до бюджетів усіх рівнів від цих підприємств передбачається 63,4 млн.грн. від малого бізнесу і 118,8 млн.грн. від середнього бізнесу, що відповідно буде становити 113 %. Заходами з розвитку підприємництва планується:

-   сприяти діяльності ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при районній державній адміністрації;

-   надавати якісні  адміністративні послуги населенню району всіма ЦНАПами;

-    залучення суб’єктів підприємницької діяльності для проведення виїзної торгівлі та побутового обслуговування;

-    створення при районному центрі зайнятості бізнес-інкубатора;

-    сприяти налагодженню ефективної співпраці та комунікацій між Центром підтримки підприємництва при департаменті економічного розвитку і торгівлі Тернопільської обласної державної адміністрації та суб’єктами малого та середнього підприємництва району;

-    створення в об’єднаних територіальних громадах консультативних пунктів для бізнесу.

 

Захист економічної конкуренції, прав і свобод громадян, забезпечення законності та правопорядку

В заходах програми планується :

-       забезпечення додержання прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб у відносинах з органами державної виконавчої влади шляхом створення необхідних умов для виконання вимог Закону України «Про доступ  до публічної інформації»;

-       забезпечення широкого інформування населення з питань розвитку громадянського суспільства та налагодження соціального партнерства, активізація участі об’єднань громадян у процесі надання населенню соціальних послуг, забезпечення публічності й відкритості у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечити впровадження механізму консультацій з громадськістю під час розробки та реалізації.

 

Енергоефективність

Енергозберігаючі заходи програми передбачають:

-   утеплення ДНЗ с.Колодіївка;

-   утеплення житлових будинків та переведення на альтернативні види палива  за рахунок державної програми кредитування, реконструкція котельні і підсобного приміщення с.Городниця;

-   капітальний ремонт школи по замінні вікон та утеплення фасаду в с.Городниця;

-   проведення комплексної термомодернізації житлових будинків, де створено ОСББ, шляхом стимулювання;

-    проведення санації будівель бюджетних установ та організацій.

Туризм та рекреація

Програмою заплановано заходи, які сприятимуть розвитку туристичної галузі району: проведення інвентаризації туристичних ресурсів району, представлення туристичного потенціалу району на міжнародних, всеукраїнських та регіональних спеціалізованих виставкових заходах, Міжнародному туристичному форумі, різного рівня семінарах, круглих столах нарад, сприяння у розробленні та впровадження нових туристичних маршрутів; проведення рекламних турів для представників туристичних компаній, засобів масової інформації та інших зацікавлених організацій.

Промисловість

У 2018 році прогнозований обсяг реалізованої промислової продукції становитиме 518,6млн.грн., що становить 102,6 % до 2017 року.

Виробництво продукції промислових підприємств планується довести до 556,9 млн..грн., що становить 109,2 % до рівня минулого року.

 

Будівництво

Будівельними організаціями, які працюють в районі, планується забезпечити у 2018 році обсяг робіт на суму 4,6 млн.грн., що становитиме на одну особу 110,3 грн., що становить 120,9 % до минулого року.

Планується:

-         капітальний ремонт доріг державної та комунальної власності;

-        санація будівель бюджетної сфери (встановлення енергоекономних  вікон і дверей) та інші будівельні роботи.

 

Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця

В районі працює 6  спільних малих підприємств з іноземними інвестиціями. Експорт продукції підприємств району передбачається  в сумі 4,5 млн. дол. США, що становитиме 107,3 % до очікуваного показника 2017 року. Імпорт продукції збільшиться до 4,2 млн. дол. США, що становить 108 % до 2017 року.

Заходами програми передбачено:

-       Сприяння суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності району у здійсненні торгівлі з міжнародним бізнес-середовищем шляхом розповсюдження двосторонніх ініціатив до налагодження (розширення) співпраці та поширення корисної інформації у сфері ЗЕД (про міжнародні виставково-ярмаркові заходи, умови провадження торгівлі з окремими країнами світу, тендери в іноземних державах тощо.

-       Сприяти організації семінарів, конференцій, навчань з метою сприяння регіональному бізнесові у формуванні власних ефективних експортних стратегій, зокрема, на європейському напрямку; проведення інших публічних заходів за участю іноземних ділових кіл (бізнес-зустрічей, коопераційних бірж, торговельних місій тощо) з метою сприяння виходу на нові зовнішні товарні ринки та розширення географії налагоджених поставок товарів за кордон, пошуку цільових споживачів.

-       Інформаційне забезпечення  обласної державної адміністрації даними в розрізі району щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності з метою сприяння процедурі просування експорту.

-       Забезпечення належного зворотного зв’язку з іноземними інвесторами шляхом здійснення їх опитування з метою отримання пропозицій та зауважень, з подальшим розглядом їх в районній  державній  адміністрації, у разі необхідності, – на засіданнях робочої групи з питань іноземного інвестиційного співробітництва області, інвестиційної ради області.

-       Популяризація інвестиційних переваг району в Україні та за кордоном шляхом участі та проведення публічних заходів (міжнародні та інвестиційні форуми, презентації, конференції, „круглі столи”, роуд-шоу, дні області за кордоном, дні іноземних держав в області, виставки-ярмарки тощо).

-       Інформаційне забезпечення районної державної адміністрації  даними по району щодо залучення прямих іноземних інвестицій та державної реєстрації підприємств з іноземними інвестиціями з метою сприяння іноземній інвестиційній діяльності в районі.

 

Налагодження співробітництва з міжнародними інституціями та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги

Програмою заплановані заходи:

-       Налагодження та підтримка каналів зв’язку з іноземними інвесторами шляхом організації зустрічей з ними в районній державній адміністрації, постійної та ефективної взаємодії у процесі супроводження інвесторів, які розглядають можливість інвестування або уже інвестували в реалізацію проектів в області.

-       Налагодження міжнародного співробітництва з адміністративно-територіальними одиницями інших країн шляхом підписання угоди про співпрацю.

-       Робота з зацікавленими громадськими організаціями щодо подання проектів на участь у конкурсах по міжнародні технічній допомозі. Зокрема  програма GIZ, Кусаноне  та інші.

-       Участь у форумах пошуку партнерів з метою залучення міжнародної технічної допомоги в розвитку району та об’єднаних територіальних громад.

-       Участь об’єднаних територіальних  громад в Міжнародній програмі «Добре».

-       Активізувати роботу Групи управління проектами з розробки, супроводу та впровадження інвестиційних  проектів у Підволочиському районі.

 

Розвиток інфраструктури

Розвиток інфраструктури відіграє важливу роль в соціально-економічному розвитку району. Програма передбачає :

-       Сприяння покращенню забезпечення населення району якісними послугами поштового зв’язку.

-       Забезпечення розбудови технологічної інфраструктури мережі інтернет та мереж доступу до неї споживачів.

-       Створення конкурентного середовища  на  ринку  транспортних послуг, збереження та створення нових робочих місць.

-       Оптимізація мережі автобусних маршрутів району.

-       Створення  умов  для оновлення автомобільними перевізниками рухомого складу,  призначеного для  надання,  насамперед,  соціально значущих послуг,  та  оптимізації  структури  парку  транспортних засобів.

-       Підвищення рівня  безпеки  перевезень  пасажирів  та вантажів шляхом посилення   вимог   до   автомобільних   перевізників та забезпечення  контролю  за дотриманням ними вимог законодавства з питань безпеки дорожнього руху.

-       Капітальні ремонти дороги та вулиць населених пунктів громад за власні та державні кошти.

 

 

Стратегічна ціль 3: РОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

 

Сільське господарство

В сільськогосподарському секторі планується виробити продукції на суму 738,5 млн. грн., що становить 101% до очікуваного показника 2017 року. Зокрема: виробництво зернових всіма категоріями господарств буде становити 200,340 тис. тонн або 101,4 % до 2017 року, цукрові буряки – 240 тис. тонн, 87,4 %,  картопля – 77,6 тис. тонн, 100,1 %, овочі – 14,7 тис. тонн, 88,6 %.

В тваринництві всіма категоріями підприємств планується виробити 4,4 тис. тонн м’яса, що становить 100,9 % до очікуваного показника 2017 року та 35000 тонн молока, що становить  100,4 %  очікуваного показника 2017 року.

Планується технологічне і технічне переоснащення, модернізація молочних ферм на рівні вимог ЄС, оновлення застарілого та зношеного на 80 % молочного обладнання, впровадження передових технологій, широке використання культурних пасовищ. Стабілізація і нарощування поголів’я молочної худоби розглядається, як основний елемент розвитку галузі, у якому будуть задіяні державні органи управління, ветеринарна служба і власники худоби.

Також дотриманням науково-обґрунтованих сівозмін, системи захисту рослин від хвороб та шкідників, проводити культивування сидеральних культур на органічне добриво, мульчування ґрунту пожнивними рештками, що покращить родючість ґрунту і збільшить урожайність с/г культур.

 

Розвиток новостворених територіальних громад

В районі діють 4 об’єднані територіальні громади. Для повноцінної діяльності громад на 2018 рік плануються такі заходи:

-        Проведення організаційної роботи щодо відкриття ЦНАПу в м.Скалаті.

-        Участь в  міжнародних грантах для залучення коштів  на розвиток громад.

-        Контроль за вчасним і повним освоєнням коштів державної субвенції на розвиток територіальних громад.

 

IV. Організація та моніторинг за ходом виконання програми, реалізація основних положень програми

Забезпечення виконання завдань програми передбачається шляхом поетапного та якісного виконання пріоритетних завдань та заходів виконавцями.

Заходи програми передбачають удосконалення існуючих та формування нових механізмів, які забезпечуватимуть виконання мети і завдань програми на 2018 рік та середньострокову перспективу. Система заходів визначає терміни та конкретних виконавців і буде впроваджена до виконання шляхом прийняття відповідних розпорядчих документів та виконання затверджених в установленому порядку регіональних цільових програм. Основними виконавцями заходів програми є структурні підрозділи районної державної адміністрації, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, які діють на території району.

Районна  державна адміністрація визначає першочерговість виконання заходів з урахуванням пріоритетних напрямків програми і наявності фінансових та інших ресурсів.

Основні показники та окремі заходи програми можуть коригуватися, з урахуванням соціально-економічної ситуації в регіоні, з відповідним погодженням у встановленому порядку з районною радою, обласною державною адміністрацією.

 

V. Фінансове забезпечення реалізації програми

Джерелами фінансування програми є кошти державного та місцевих, у тому числі об’єднаних територіальних громад, районного бюджетів, кредитні ресурси комерційних установ, кошти суб’єктів господарювання та фізичних осіб.

Заплановані заходи і пріоритети будуть забезпечені такими коштами:

-         державний бюджет –  29,447 млн.грн.

-         місцевий бюджет – 10,7354 млн.грн.

-         власні кошти суб’єктів господарювання – 235,5176 млн.грн.

 

 

VI. Контроль за ходом реалізації програми

Механізм реалізації заходів та контроль за виконанням програми передбачає:

-         постійний моніторинг виконання основних показників та заходів;

-         щоквартальний розгляд питання про хід виконання програми на засіданнях колегії районної державної адміністрації;

-         підготовку розпорядчих документів районної державної адміністрації з питань її виконання;

-         відповідальність виконавців, що беруть участь у реалізації заходів.

Координацію діяльності виконавців програми здійснює відділ економічного розвитку районної державної адміністрації.

Районна  державна адміністрація, за підсумками 2018 року, звітує про виконання та ефективність реалізації заходів програми на сесії районної ради.

 

 

 

Додатки:

Таблиця 1 «Основні  показники програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району  на 2018 рік»

Таблиця 2 «Пріоритетні напрямки соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району  на 2018 рік»

Таблиця 3 «Основні заходи щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району  на 2018 рік»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Таблиця 1

Основні показники програми соціально-економічного та

культурного розвитку Підволочиського району на 2018 рік

 

Показники

Одиниця виміру

2016 рік

звіт

2017 рік

2018 рік

програма

очікуване

% виконання програми

Програма

% до підсумків програми 2017 року

1

2

3

4

5

6

7

8

1. Економічна ефективність

1.1 Промисловість

Індекс промислового виробництва

%

116,1

110

90,5

 

109,2

 

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ

млн. грн.

492,6

532,237

505,500

95,0

518,6

102,6

Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення

гривень

11645,4

12612,3

11978,7

95,0

12377,1

103,3

Виробництво найважливіших видів промислової продукції у натуральному вимірі:

 

 

 

 

 

 

 

Продовольча група

 

 

 

 

 

 

 

– м'ясо і субпродукти

тонн

4391

4742,3

2467,3

52

2689,4

109

– вироби ковбасні

тонн

 

 

 

 

 

 

– соки фруктові та овочеві

тонн

 

 

 

 

 

 

– олія соєва нерафінована та її фракції

тонн

125

137,5

195

141,8

205,3

105,3

– молоко рідке оброблене

тонн

 

 

 

 

 

 

– масло вершкове

тонн

 

 

 

 

 

 

– сири свіжі неферментовані та сичужні

тонн

 

 

 

 

 

 

– борошно

тонн

3036

3218,2

3060

95,1

3353,8

109,6

– крупи

тонн

454

499

525

105,2

572,3

109,6

– хліб та вироби хлібобулочні

тонн

1509,1

1630

1208

74,1

1280,5

106

– корми готові для тварин

тонн

3500

4130

3955

95,8

4350

110

– води натуральні мінеральні газовані

тис. дал.

 

 

 

 

 

 

– цукор пісок із цукрових буряків

тонн

 

 

 

 

 

 

Вино-горілчана продукція

тис. дал.

38,5

32,5

32,0

98,5

34,8

109

Непродовольча група

 

 

 

 

 

 

 

– спирт етиловий

тис. дал.

596,9

565

565

100

621,5

110

– вироби з пластмаси

тонн

25

19,0

30,1

158,4

32,8

109

Побутова хімія

тонн

5,4

5,4

-

-

-

-

– швейні вироби

тис. штук

8,9

9,7

9,8

101

10,7

109

1.2 Сільське господарство

Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств (в порівняльних цінах) – всього,

млн. грн.

666,320

695,160

751,000

108

758,500

101

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

– с/г підприємства

млн. грн.

357,444

386,284

442,100

101,4

448,300

101

– населення

млн. грн.

308,876

308,876

308,876

100,0

310,200

100,4

Валова продукція сільського господарства на одну особу

гривень

8470

9154

10476

114,4

10699

102,1

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі всіма категоріями господарств:

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис. тонн

175,330

172,300

197,535

114,6

200,340

101,4

– цукрові буряки

тис. тонн

121,854

155,000

274,550

177,1

240,000

87,4

– картопля

тис. тонн

84,966

85,000

77,525

91,2

77,625

100,1

– овочі (відкритого ґрунту)

тис. тонн

14,256

14,300

16,600

116,1

14,700

88,6

– молоко

тис. тонн

31,659

32,300

34,856

108,0

35,000

100,4

– м'ясо

тис. тонн

4,523

4,250

4,412

103,8

4,450

100,9

– яйця

млн. штук

16,000

16,000

16,000

100

16,000

100

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі с/г підприємствами:

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис. тонн

135,680

132,650

148,275

111,8

148,500

100,2

– цукрові буряки

тис. тонн

107,854

141,000

257,050

182,0

225,000

87,5

– картопля

тис. тонн

7,466

7,500

0,0025

3,0

0,125

500

– овочі (відкритого ґрунту)

тис. тонн

0,756

0,800

0,400

50

0,200

50

– молоко

тис. тонн

5,659

6,300

8,856

140,6

9,000

101,6

– м'ясо

тис. тонн

1,138

1,150

1,312

114,1

1,350

102,9

– яйця

млн. штук

 

 

 

 

 

 

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі населенням:

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис. тонн

39,650

39,650

49,260

124,2

51,840

105,2

– цукрові буряки

тис. тонн

14,000

14,000

17,500

125,0

15,000

85,7

– картопля

тис. тонн

77,500

77,500

77,500

100,0

77,500

100,0

– овочі (відкритого грунту)

тис. тонн

13,500

15,500

16,200

104,5

14,500

89,5

– молоко

тис. тонн

26,000

26,000

26,000

100,0

26,000

100,0

– м'ясо

тис. тонн

3,398

3,100

3,100

100,0

3,100

100,0

– яйця

млн. штук

16,000

16,000

16,000

100,0

16,000

100,0

1.3 Будівництво

Індекс будівельної продукції

%

110

108,4

115,9

 

109,4

 

Обсяг виконаних будівельних робіт всього

млн.грн.

2,7

1,8

3,85

211,1

4,62

120

Обсяг виконаних будівельних робіт на одну особу   

гривень

28,369

37,915

91,2

240,5

110,3

120,9

Виробництво будівельних матеріалів

 

 

 

 

 

 

 

– пісок, галька, гравій та щебінь для будівництва

 

тис. м3

762

1243,3

877

115

955,9

109

– блоки дверні й віконні, з

пластмас

тис. штук

-

-

-

-

-

-

– вікна засклені з пластмас

тис. штук

-

-

-

-

-

-

Загальна площа житла, введеного в експлуатацію за рахунок всіх джерел фінансування

тис. кв.м

1,2

1,2

1,250

104,2

1,3

104,0

Обсяг прийнятої в експлуатацію загальної площі житла у розрахунку на 10 тис. осіб населення

кв. м.

283,7

284,4

296,2

183,7

298,3

100,7

2. Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця

      Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування

млн. грн.

266,6

270

265

98,1

275

103,8

Обсяг капітальних інвестицій на одну особу

гривень

6302,6

6398,1

6279,6

98,1

6563,2

104,5

Обсяг капітальних інвестицій за видами економічної діяльності та за рахунок усіх джерел фінансування:

 

 

 

 

 

 

 

- в промисловість

млн. грн.

47,3

48

48

100

48

100

-в сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство

млн. грн.

150

167,7

168

100,2

170

101,2

- в будівництво

млн. грн.

4,4

4,5

4,5

100

4,5

100

Обсяг прямих іноземних інвестицій, за наростаючим підсумком – всього

млн. дол. США

0,0165

0,017

0,0219

128,8

0,0219

100

Обсяг прямих іноземних інвестицій з початку року (надходження)

 

млн. дол. США

0,03

-

0,03

 

0,03

100

Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу

 

дол. США

3,9

4,1

5,3

129,3

5,3

100

Зовнішньоторговельний оборот товарами

млн. дол. США

6,7

7,7

8,1

105,2

8,7

107,4

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

– експорт

млн. дол. США

3,6

4,1

4,2

102,4

4,5

107,3

– імпорт

млн. дол. США

3,1

3,6

3,9

108,3

4,2

108

3. Розвиток інфраструктури

Обсяг перевезень вантажів:

тис. тонн

54

56,5

12,5

22,1

15

120

-  залізничним транспортом

тис. тонн

 

 

 

 

 

 

- автотранспортом

тис. тонн

54

56,5

12,5

22,1

15

120

Обсяг перевезень пасажирів:

тис. осіб

899,6

904,1

900

99,5

910

101,1

- залізничним транспортом

тис. осіб

 

 

 

 

 

 

- автотранспортом

тис. осіб

899,6

904,1

900

99,5

910

100,1

Кількість користувачів мережі Інтернет

одиниць

10000

10500

11200

106,7

12000

107,1

4. Розвиток малого підприємництва

Кількість малих /середніх підприємств

одиниць

     119/10

148/12

119/10

83,4 /83,3

122/10

102,5/100

Кількість діючих малих/середніх підприємств на 10 тис. населення

одиниць

28

2

35,1

2,8

28,2

2,4

80,3

85,7

29,1

2,4

103,4

100

Чисельність працюючих на малих підприємствах

тис. осіб

1,055

2,875

1,060

2,910

1,100

2,8

103,8

96,2

1,137

2,8

103,2

100

Кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання – фізичних осіб

тис. осіб

1,395

1,525

1,101

72,2

1,2

108,9

Надходження до бюджетів всіх рівнів від діяльності малого підприємництва

млн. грн.

41,454

    57,180            27127,78

31,000

28,100

56,1

105,100

181,2

374,0

63,4

118,8

113

Кількість створених робочих місць в малому підприємництві за рах. новостворених суб’єктів господ.

тис. місць

0,134

0,298

0,171

57,4

0,18

105,3

5. Торгівля і побутове обслуговування

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі

млн. грн.

 

91,4

 

89,0

 

75,0

 

84,3

80,0

106,7

Обсяги реалізованих послуг

млн. грн.

14,3

13,5

20,0

145

22

110,0

6. Ефективність ринку праці

Середньорічна чисельність наявного населення

тис. осіб

42,3

42,2

42,2

100

41,9

99,3

Чисельність прийнятих на роботу на новостворені робочі місця

тис. осіб

0,716

0,640

0,835

130,5

0,580

69,5

Фонд оплати праці штатних працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності

млн. грн.

203,2

223,0

337,5

151,3

384,3

113,9

Середньооблікова кількість штатних працівників

осіб

6054

4880

5036

103,2

5277

104,8

Середньомісячна зарплата штатних працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності,

гривень

 

2797

 

4600

 

5519

 

120,0

6070

110

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

– у промисловості

гривень

2663

4620

5975

129,3

6620

110,9

– у сільському господарстві

гривень

3518

4050

1020

173,3

11220

110

– у будівництві

гривень

2392

3350

4020

120

4460

110,9

Середньомісячна зарплата працівників у бюджетних установах

гривень

3100

4028

6940

201,1

8100

116,7

7. Доступність та якість послуг у сфері освіти

Кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах

тис. осіб

3,835

3,857

3,833

99,4

3,833

100

Кількість дітей у постійних дошкільних закладах

тис. осіб

869

920

1,058

115

1,058

100

Охоплення дітей (від трьох до шести років) постійними дошкільними закладами (у % до кількості дітей відповідного віку)

%

52,3

53,0

65

122,6

66

101,5

Частка дітей сільської місцевості, для яких організовано підвезення до місця навчання і додому від загальної кількості учнів, які того потребують

%

86

87

100

114

100

100

8. Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я

Забезпеченість населення стаціонарними ліжками на  10 тис. населення

одиниць

53,6

53,6

51

95,1

51

100

Забезпеченість лікарями загальної практики сімейної медицини на  10 тис. населення

осіб

4,5

4,5

3,8

84,4

3,8

100

Кількість померлих дітей  віком до одного року на  1000 народжених живими

проміле

 

 

-

 

 

 

Кількість осіб, що хворіють на активний туберкульоз, на 100 тис. населення

осіб

69,0

60,0

23,4

39

20

85,5

- в тому числі в сільській місцевості

осіб

45

36

 

 

 

 

Кількість осіб, в яких вперше виявлено онкозахворювання на  100 тис. населення

осіб

 

 

10

 

 

 

- в тому числі в сільській місцевості

осіб

 

 

 

8

 

 

 

9. Доступність послуг у сфері культури

Кількість масових бібліотек

одиниць

44

44

28

63,6

30

107,1

Книжковий фонд бібліотек

тис. примірників

365,014

365,014

380,0

104,1

382

100,5

Кількість клубних установ

одиниць

59

59

59

100

59

100

10. Раціональне природокористування та якість довкілля

Відведено (скинуто) зворотніх вод,

тис. куб.м

 

 

 

 

 

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

Забруднених, з них:

тис. куб.м

 

 

 

 

 

 

- без очищення

тис. куб.м

 

 

 

 

 

 

- нормативно-очищених

тис. куб.м

 

 

 

 

 

 

Викиди шкідливих речовин у повітря

тис. тонн

0,500

0,500

0,4834

96,7

0,4800

99,3

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

стаціонарними джерелами забруднення

тис. тонн

500

500

0,4834

96,7

0,4800

99,3

автомобільним транспортом

тис. тонн

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Таблиця 2

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ

соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2018 рік

 

з/п

Пріоритетне завдання соціально-економічного розвитку

Заходи спрямовані на реалізацію пріоритетного завдання

Обсяги фінансування (тис.грн.)

Головний

розпорядник коштів або відповідальний виконавець

всього

Держ.

бюджет

Місц. бюдж.

Інші

джерела

1.

Розвиток людського капіталу

Капітальний ремонт закладів освіти

1200

960

240

 

виконавчі комітети  міської, селищної, сільських рад  ОТГ району

Капітальний ремонт закладів культури

980

880

100

 

виконавчі комітети  міської, селищної, сільських рад  ОТГ району

Реконструкція системи водопостачання смт.Підволочиськ с.Староміщина

800

600

200

 

Підволочиська ОТГ

Капітальний ремонт доріг комунальної та

державної власності

9334

4667

4667

 

виконавчі комітети  міської, селищної, сільських рад  ОТГ району

Санація будівель бюджетної сфери (встановлення вікон і дверей)

3200,0

2200,0

1000,0

 

ОТГ району

Реконструкція будівлі Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Мирона Зарицького Новосільської сільської ради

8283,8

7455,4

828,4

 

Новосільська об’єднана територіальна громада

Реконструкція каналізаційних очисних споруд смт.Підволочиськ Тернопільської області

15684,6

12684,6

3000,0

 

Підволочиська об’єднана територіальна громада

 

 

Облаштування спортивної площадки із штучним покриттям стадіону «Колос» смт.Підволочиськ

1500

700

800

 

Підволочиська об’єднана територіальна громада

2.

Підвищення конкурентоспроможності регіону

Модернізація підприємств

48517,6

 

 

48517,6

ТОВ «Бона», ТОВ «Кар’єр Новосілка», ТОВ «Агробізнес»

Будівництво насіннєвого заводу в ТОВ «Україна» потужністю 12 тонн за годину

70 000

 

 

70 000

ТОВ «Україна»

3.

Розвиток сільських
територій

Закладка і догляд за молодими садами і ягідниками

1500

 

 

1500

Ф/Г  «Терберрі»

Закладення помологічного саду на площі 2 га в ТОВ «Україна»

5 000

 

 

5 000

ТОВ «Україна»

Закупівля  багатоопераційних агрегатів точного висіву і обробітку ґрунту

3     9 000

 

 

39 000

ТОВ «Україна», ТОВ «Агро-Рось»

Будівництво молочного комплексу на 600 голів в с.Скорики

70 000

 

 

70 000

ТОВ «Україна

 

       Разом

 

275000

30147,0

10835,4

234017,6

 

 

 

 

 

             Керуючий справами

виконавчого апарату районної ради                                                                                                      М.М.Рубльовський

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця 3

 ОСНОВНІ ЗАХОДИ

щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку

Підволочиського району на 2018 рік

з/п

Назва заходу

Термін

виконання

Відповідальні виконавці

Примітка

1.      

2.      

3.      

4.      

5.      

1. Промисловість

1.1

Забезпечення участі промислових підприємств району у виставкових заходах з метою розширення зовнішніх та внутрішніх ринків збуту.

впродовж року

Відділ економічного розвитку  райдержадміністрації

 

1.2

Впроваджувати інноваційні види продукції на ТДВ «Шустов спирт»

впродовж року

ТДВ «Шустов спирт»

 

1.3

Освоєння нових видів продукції на ПАТ «Підволочиська ФПВ»

впродовж року

ПАТ «Підволочиська ФПВ»

 

1.4

Модернізація виробничого обладнання

впродовж року

 ТОВ «Кар’єр Новосілка»

 

1.5

Пошук зацікавлених інвесторів для відновлення виробничої діяльності ТОВ «Бона»

впродовж року

ТОВ «Бона» відділ економічного розвитку райдержадміністрації

 

2. Сільське господарство

 

2.1

Впроваджувати у виробництво нові ресурсозберігаючі технології вирощування с/г культур – технології мінімального та нульового обробітку ґрунту з елементами точного землеробства, які базуються на космічній навігації при використанні широкозахватних багатоопераційних агрегатів точного висіву і обробітку ґрунту. За рахунок цього проводити здешевлення виробничих затрат і покращення фінансового стану сільгосппідприємств

впродовж року

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації, сільськогосподарські підприємства району

 

 

2.2

Дотриманням науково-обґрунтованих сівозмін, системи захисту рослин від хвороб та шкідників, проводити культивування сидеральних культур на органічне добриво, мульчування ґрунту пожнивними рештками, що покращить родючість ґрунту і збільшить урожайність с/г культур

впродовж року

Відділ агропромислового розвитку  райдержадміністрації, сільськогосподарські підприємства району

 

 

2.3

Провести посадку полуниці   на площі 7 га, та закласти сади на площі 12 га.

 

впродовж року

Відділ агропромислового розвитку  райдержадміністрації, керівники та спеціалісти с/г підприємств (ТОВ «Україна», ФГ«Тербері»)

 

 

 

 

2.4

Виконання заходів програм, прийнятих для розвитку сільськогосподарської галузі в районі:

-          Галузева програма розвитку садівництва та ягідництва в Підволочиському районі на період до 2025 року;

-          Програма розвитку виробництва картоплі та овочів в районі у 2012-2020 роках;

-          Програма розвитку лісового господарства Підволочиського району у 2017-2021 роках.

впродовж року

Відділ агропромислового розвитку  райдержадміністрації, фермери, власники особистих селянських господарств, керівники с/г підприємств

 

 

 

 

2.5

Реконструкція  тваринницького приміщення  ТОВ «Україна» на 600 голів корів за європейськими стандартами.  Технологічне і технічне переоснащення, модернізація молочних ферм на рівні вимог ЄС

впродовж року

Керівники та спеціалісти ТОВ «Україна»

 

22.6

Збільшити свинопоголів’я  в ТОВ «Україна» до 10 тис. голів

впродовж року

ТОВ «Україна»

 

22.7

Збільшення поголів’я корів та збільшення виробництва молока

впродовж року

ТОВ «Україна»

 

    2.8

Оновлення сільськогосподарської техніки

2018

С/г підприємства району

 

3. Дорожня інфраструктура, транспорт та зв’язок

3.1

Сприяння покращенню забезпечення населення району якісними послугами поштового зв’язку

впродовж року

ЦОС №3 ТД УДППЗ  «Укрпошта», ТОВ «Нова пошта» 

 

3.2

Забезпечення розбудови технологічної інфраструктури мережі інтернет та мереж доступу до неї споживачів

впродовж року

Цех телекомунаційних послуг № 12, інтернет-провайдери

 

3.3

Створення конкурентного середовища  на  ринку  транспортних послуг, збереження та створення
нових робочих місць

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники

 

3.4

Оптимізація мережі автобусних маршрутів району

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

3.5

Створення  умов  для оновлення автомобільними перевізниками рухомого складу,  призначеного
для  надання,  насамперед,  соціально значущих
послуг,  та  оптимізації  структури  парку  транспортних засобів

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники

 

3.6

Підвищення рівня  безпеки  перевезень  пасажирів  та вантажів шляхом посилення   вимог   до   автомобільних   перевізників та забезпечення  контролю  за дотриманням ними вимог законодавства з питань безпеки дорожнього руху

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники

 

3.7

Капітальний ремонт дороги по вулиці Богдана Хмельницького,  вулиці Зелена в с.Скорики

впродовж року

Скориківська об’єднана територіальна громада

 

3.8

Капітальний ремонт дороги по вулиці Шкільна в с.Медин

впродовж року

Скориківська об’єднана територіальна громада

 

3.9

Капітальний ремонт дороги по вулиці Братів Осінчуків  в с.Голошинці

впродовж року

Новосільська об’єднана територіальна громада

 

3.10

Капітальний ремонт дороги по  вулиці Грушевського в с.Голотки

впродовж року

Скориківська об’єднана територіальна громада

 

3.11

Поточний ремонт вулиці Богдана Хмельницького смт. Підволочиськ, вулиці Зелена смт.Підволочиськ, вулиці Шухевичі смт. Підволочиськ

впродовж року

Підволочиська об’єднана територіальна громада

 

3.12

Капітальний ремонт тротуарів в с.Новосілка

впродовж року

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

3.13

Капітальний та поточний ремонт доріг населених пунктів Скалатської об’єднаної територіальної громади

впродовж року

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

3.14

Проектування будівництва об’їзної дороги м.Скалат

впродовж року

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

3.15

Капітальний ремонт доріг державного значення

Кам’янки- Скалат, Підволочиськ-Збараж,Скалат-Тернопіль

Впродовж року

Філія «Підволочиський райавтодор» ДП «Тернопільоблавтодор»

 

4. Енергоефективність

4.1

Утеплення ДНЗ с.Колодіївка

 

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

4.2

Утеплення житлових будинків та переведення на альтернативні види палива  за рахунок державної програми кредитування

2018

Населення району

 

4.3

Капітальний ремонт даху будинку сільської ради по вулиці Б.Хмельницького в с.Скорики

2018

Скориківська об’єднана територіальна громада

 

4.4

Реконструкція ЕМ-022 для електропостачання електроустановок вуличного освітлення с.Воробіївка (діодне освітлення)

2018

Скориківська об’єднана територіальна громада

 

4.5

Реконструкція котельні і підсобного приміщення с.Городниця

2018

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

4.6

Капітальний ремонт будинку культури м.Скалат Скалатскої музичної школи, будинку школяра (заходи по енергозбереженню)

2018

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

4.7

Капітальний ремонт Скалатського ДНЗ – заміна даху, вікон і дверей, проведення енергоефективних заходів

2018

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

4.8

Капітальний ремонт школи по заміні вікон та утеплення фасаду в с.Городниця

2018

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

4.9

Запровадження системи енергетичного менеджменту у бюджетних установах району.

2018

Органи місцевого самоврядування, відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури  райдержадміністрації

 

4.10

Проведення комплексної термомодернізації житлових будинків, де створено ОСББ, шляхом стимулювання здійснення енергоощадних заходів.

2018

Органи місцевого самоврядування

 

4.11

Проведення санації будівель бюджетних установ та організацій.

2018

Органи місцевого самоврядування

Органи виконавчої влади

 

4.12

Модернізація котельного обладнання.

2018

Органи місцевого самоврядування, відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

5. Капітальне будівництво та інвестиційна діяльність

5.1

Активізувати роботу щодо реалізації на території району Закону України “Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць ”

протягом року

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

5.2

Організувати впровадження механізму державно-приватного партнерства для реалізації пріоритетних для регіону інвестиційних проектів у виробничій та соціальній сферах, підвищення ефективності використання об’єктів державної та комунальної власності

впродовж року

Структурні підрозділи райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

 

5.3

Брати участь у підготовці інвестиційних проектів і бізнес-планів з метою участі їх у міжнародних та вітчизняних конкурсах та грантах

протягом року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, робоча Група управління проектами, органи місцевого самоврядування

 

5.4

Виконання заходів щодо залучення капітальних інвестицій, у тому числі на будівництво та реконструкцію об’єктів соціальної та житлово-комунальної сфери

впродовж року

Структурні підрозділи райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

 

5.5

Організувати розроблення містобудівної документації, схем планування території  об’єднаних територіальних громад, генпланів населених пунктів, планів зонування територій, детальних планів територій

протягом року

Територіальні громади

 

5.6

Розробляти та періодично оновлювати рекламно-іміджеву продукцію та інформаційно-презентаційні матеріали про район

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

 

5.7

Взяти участь у  форумі, бізнес-зустрічах, презентаціях, виставкових заходах, круглих столах тощо. У рамках укладених угод про співпрацю області з регіонами України та адміністративно-територіальними одиницями зарубіжних країн, приймати участь в аналогічних заходах в Україні та за кордоном, з презентацією інвестиційного потенціалу області

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, малий та середній бізнес району

 

5.8

Експлуатаційне утримання та аварійно-ямковий ремонт державних доріг територіального значення Тернопіль-Скалат-Жванець; Камянки-Скалат; Збараж-Підволочиськ

впродовж року

Філія «Підволочиський райавтодор» ДП «Тернопільоблавтодор»

 

6. Зовнішньоекономічна діяльність

6.1

Сприяти формуванню переліку пропозицій підприємств-експортерів району щодо можливих поставок товарів на зовнішні ринки у 2018 році

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації

 

6.2

Сприяння суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності району у здійсненні торгівлі з міжнародним бізнес-середовищем шляхом розповсюдження двосторонніх ініціатив до налагодження (розширення) співпраці та поширення корисної інформації у сфері ЗЕД (про міжнародні виставково-ярмаркові заходи, умови про