Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Новини

Роздрукувати 11.09.17 | 08:18

Хто встановлює пільги на оформлення біометричних паспортів

У листопаді  2016 року відбулися зміни у законодавстві, що регулює надання громадянам послуг державою. Зокрема, запроваджено оплату адміністративного збору при наданні адмінпослуг, до яких також належить оформлення біометричних документів. Зважаючи на це, змінилася і система надання пільг на їхню оплату. В рамках процесів децентралізації пільги тепер встановлюють місцеві громади, до бюджетів яких і надходять кошти від оплати вартості адміністративних послуг.

У зв’язку з численними зверненнями громадян щодо пільг при оплаті адміністративного збору за оформлення біометричних документів, ДМС України вивчила ситуацію із прийняттям рішень місцевими громадами стосовно встановлення пільг для окремих категорій громадян. Проведений аналіз показав, що місцеві громади, попри те, що міграційна служба стала одним з основних наповнювачів їхніх бюджетів, не поспішають встановлювати пільги по оплаті адміністративного збору, зокрема, і при оформленні біометричних паспортів.

Начальник обласного Управління ДМС Томаш Вербич повідомив, що в 2016 році міграційна служба Тернопілля перерахувала в місцеві бюджети понад 23 мільйони гривень. Найбільшу частку цих коштів отримала казна Тернополя – 13 мільйонів гривень. В бюджет Чорткова від міграційної служби надійшло більше двох з половиною мільйонів, Борщова, Бучача, Кременеця і Теребовлі – понад мільйон у кожен, в казну Збаража, Козови, Ланівців – по півмільйона.

Сьогодні лише 23 територіальні громади ухвалили рішення про встановлення пільг, з них лише 2 обласних центра – Одеса та Кропивницький. Із переліком місцевих громад, які встановили пільги для своїх мешканців, можна  ознайомитися на офіційному сайті ДМС за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/payment/pilgi-nadani-organami-misczevogo-samovryaduvannya-okremim-kategoriyam-gromadyan.html

Інформаційні послуги

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг