Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Податкова та фінансова звітність – зміни та новації


Кременецька ОДПІ звертає увагу платників на те, що Законом України від 21.12.2016 року №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який набрав чинності з 1 січня 2017 року, змінено значення поняття податкової звітності та впроваджено нові умови її подання.

Так, згідно з оновленою редакцією п.46.1 статті 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок, звіт-це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом,  на підставі якого:

-         здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов»язання;

відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов»язку нарахування і сплати податку і збору;

-         відображаються суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, суми утриманого або сплаченого податку.

Митні декларації, як і раніше, прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов»язань, не змінився й статус додатків, які наразі є невід»ємною частиною до податкової декларації.

Фінансова звітність, що складається та подається платниками податку на прибуток та неприбутковими організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків)неприбуткової організації) та її невід»ємною частиною.

Платники податку на прибуток – виробники сільськогосподарської продукції, які обрали річний податковий (звітний) період, складають та подають з відповідною податковою декларацією фінансову звітність за перше півріччя минулого звітного року, за минулий звітний рік та за перше півріччя поточного звітного року.

Зміни обов»язкового реквізиту у податковій накладній

Кременецька ОДПІ звертає увагу платників ПДВ на те, що Законом України від 21.12.2016р. №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні»змінено правила щодо відображення у податковій накладній такого обов»язкового реквізиту, як «код товару».

            Згідно з новою редакцією пункту і) 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, у податковій накладній зазначається:

-         код товару згідно з УКТ ЗЕД;

-         код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг;

-         коди товарів або послуг можуть зазначатися неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України.

  Отож, з 1 січня 2017 року, у податковій накладній, під час її складання слід зазначати коди усіх без винятку товарів, які реалізуються (незалежно від країни походження, часу придбання чи виготовлення), та коди послуг, які надаються продавцем.

 
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг