Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Обговорили новації законодавства щодо оплати праці та податкові зміни


Новації  законодавства щодо оплати праці, ринку праці та дотримання субєктами господарювання трудового законодавства обговорили нещодавно  у приміщенні Спілки споживчих товариств Тернопільщини. У семінарі взяв участь заступник начальника відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску Головного управління ДФС у Тернопільській області Віктор Орнатовський.

В ініційованому департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації та обласної спілки споживчих товариств заході взяли участь понад півсотні представників торгівельних підприємств Тернопільщини.

Під час семінару учасників ознайомили із новаціями у сфері трудового законодавства, відповідальність за порушення законодавства про працю, особливостями оформлення трудових відносин, станом додержання законодавства про працю в області, змінами розмірів фінансових санкцій для юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

В свою чергу, Віктор Орнатовський звернув увагу присутніх на основних податкових змінах, що набрали чинності у 2017 році: «Цьогоріч розмір мінімальної заробітної плати встановлено Законом України від  21 грудня 2016 №1801 «Про Державний бюджет України на 2017 рік», і  з 1 січня цього року він складає 3200 гривень. Щодо прожиткового мінімуму, то для працездатних осіб його сума - 1600 гривень. Від вказаних стандартів, прийнятих на 1 січня, залежить розмір ставок і пільг з податків. Деякі ставки тепер прив’язані до прожиткового мінімуму, а інші, які залежать від мінімальної заробітної плати, зменшені».

Значну увагу на семінарі приділили податковій соціальній пільзі, яка  у 2017 році становить 800 гривень, тобто 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи. Граничний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга у цьому році, дорівнює 2240 гривень.

 Представник ДФС в області наголосив й на тому, що починаючи з 1 січня 2017 року не оподатковуватиметься: сума сплачених роботодавцем за свій рахунок пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, премій), у тому числі за договорами добровільного медичного страхування не більше 8000 гривень на місяць; дохід отриманий як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеної (анульованої) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, не більше 800 грн на рік; вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 800 грн на місяць; при продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не оподатковуються, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 160000 грн.

Крім цього, під час семінару обговорили нове у спрощеній системі оподаткування, справлянні ПДФО і військовому зборі, новації у податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортному податку.

 
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг