Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Чи передбачена відповідальність за несплату ФО-орендодавцем щоквартально податку на доходи фізичних осіб при отримані доходу від надання в оренду нерухомого майна ФО-орендарю?


            Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду здійснюється відповідно до п.170.1 ст.170 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010р.№2755 зі змінами та доповненнями.

            Згідно з пп.170.1.2 п.170.1 ст.170 Кодексу податковим агентом платника податку –орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об»єктів нерухомості є орендар.

            Відповідно до пп.170.1.5 п.170.1ст.170 Кодексу якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб»єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування)податку до бюджету, є платник податку-орендодавець.

            При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Кодексом для квартального звітного (податкового)періоду, а саме:протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового)кварталу.

            Зазначимо,що сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов»язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

            Враховуючи те, що сума податку на доходи фізичних осіб, яка сплачується фізичною особою-орендодавцем щоквартально, не є узгодженою,(оскільки податкове зобов»язання буде вважатись узгодженим тільки на підставі річної податкової декларації), то відповідальності за порушення строків сплати не передбачено.




Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг