Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Декларування доходів від продажу власної продукції тваринництва


Статтею 165.1.24 Податкового кодексу України передбачено, що при продажу власної продукції тваринництва груп 1-5,15,16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового)року (у 2016 році – 137800 грн.) Такі фізичні особи здійснюють  продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

            До цієї продукції належать живі тварини, м»ясо, їстівні субпродукти, риба, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, жири та олії рослинного або тваринного походження, готові харчові продукти, шкури не оброблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.

            У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов”язана подати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається  сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання)власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного(податкового) року.

            Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

            Оподатковується такий дохід за ставкою 18%. 

            Таким чином, продавці власної продукції тваринництва, які отримували торік доходи, що підлягають оподаткуванню згідно норм Податкового кодексу України, зобов”язані до 1 травня 2017 року подати до фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.

                      

Платники Тернопільщини оскаржили 25 податкових повідомлень-рішень

 

У першому кварталі цього року від платників податків Тернопільщини до Головного управління ДФС області на розгляд надійшло 12 первинних скарг, в яких оскаржено 25 рішень (податкових повідомлень-рішень, вимог), в тому числі 2 скарги юридичних осіб на 15 податкових повідомлень-рішень з податку на додану вартість, 3 скарги юридичних осіб (3 рішення) щодо інших податків, 1 скарга фізичної особи – підприємця на рішення про застосування санкцій за порушення законодавства, пов’язаного з обігом алкогольних напоїв, та  6 скарг на 6 рішень щодо інших платежів та обставин.   

Порівняно з січнем-березнем минулого року кількість скарг, що надійшла на розгляд, зменшилася на 7, а от кількість оскаржених рішень зросла на 4.

Загалом з початку цього року ГУ ДФС у Тернопільській області розглянуто 68 скарг платників податків на 85 рішень. За результатами первинного розгляду у першому кварталі залишено без змін 83 рішення на загальну суму майже 56,3 млн грн (це на 56 рішень більше показника минулорічного відповідного періоду), скасовано повністю 2 рішення на 8,8 тис. гривень.

Пеня при несвоєчасній сплаті єдиного податку

 

Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Нагадаємо, що платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 ст. 295 ПКУ).

Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПКУ).

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ст. 300 ПКУ).

За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Пунктом 129.1 ст. 129 ПКУ визначено, що нарахування пені розпочинається:

- при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов’язаних з проведенням податкових перевірок - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

- при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

Згідно з п. 129.4 ст. 129 ПКУ на суми грошового зобов’язання, визначеного, зокрема п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст.129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог ПКУ, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов’язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

При самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником податків нарахування пені розпочинається після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, визначеного п.п.129.1.3 п. 129.1 ст.129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Таким чином, при несвоєчасній сплаті фізичними особами – підприємцями єдиного податку контролюючим органом нараховується пеня.

 

Документи, які повинні надати одинокі батьки або піклувальники дитини віком до 18 років задля отримання податкової соціальної пільги

Правила подання платником податку на доходи фізичних осіб документів для отримання (застосування) податкової соціальної пільги, на яку він має право згідно з Податковим кодексом України, визначено Порядком подання документів для застосування податкової соціальної пільги, який затверджено постановою КМУ від 29.12.2010 року №1227.

Платник податку подає роботодавцю заяву про обрання місця застосування податкової соціальної пільги за встановленою Державною податковою службою формою.

Згідно з п.5 Порядку для застосування пільги з підстав, передбачених у п.п.169.1.2, 169.1.3 і 169.1.4 пункту 169.1 статті 169 ПКУ, крім заяви про застосування пільги одинока матір, батько, вдова, вдівець або опікун, піклувальник, які мають дитину(дітей)віком до 18 років, подають:

Копію свідоцтва(дубліката свідоцтва)про народження дитини(дітей) або документ із зазначенням відомостей про батька дитини в Книзі реєстрації актів цивільного стану, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа-платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;

Копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування;

Копію свідоцтва про шлюб та свідоцтва про смерть(якщо із заявою звертається вдова або вдівець);

Копію паспорта.

Для цілей цього пункту одинокою матір»ю (батьком)або опікуном, піклувальником вважаються особи, які на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної підпунктом «а»підпункту 169.1.3 пункту 169.1 статті 169 ПКУ, маючи дитину (дітей)віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом. 

 
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг