Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Платники земельного податку у поточному році сплатили до місцевого бюджету 1,5 млн.грн.


            Плата за землю -  це обов»язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

            Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

            Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють органи місцевого самоврядування.

            Ставки плати за землю, що сплачується на відповідній території встановлюються і оприлюднюються органами місцевого самоврядування до 15 липня  року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів. Така норма встановлена  п.12.3.4 статті 12 Податкового кодексу України(далі ПКУ).

            Облік фізичних осіб-платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня. Сплатити суму цього податку фізичні особи мають протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення –рішення. Термін вручення повідомлень-рішень фізичним особам до 1 липня поточного року.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року статтю 281 ПКУ (пільги для фізичних осіб) доповнено пунктом:

якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання для застування пільги. Пільга починає застосовуватися з податкового періоду у якому подано заяву.

            Відповідно до ст.286 Податкового кодексу України, платники плати за землю(крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму цього податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частинами за місяцями.

            За січень-лютий 2017 року платниками Кременеччини сплачено 1525,8 тис.грн. плати за землю, в т.ч.1251,6 тис.грн. – юридичними особами і 274,2 тис.грн. фізичними особами. Це за словами начальника Кременецької ОДПІ Ярослава Міщука на 141,0 тис.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

           

 
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг