Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об»єктів нерухомого (рухомого)майна регулюється ст.172-173 розділу IV ПКУ.


Якщо стороною договору купівлі-продажу об»єкта нерухомого, рухомого майна є юридична особа чи фізична особа-підприємець, то така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування)до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну), тобто зобов»язана виконати всі визначені розділом IVПодаткового кодексу України (ПКУ)функцій податкового агента.

            Згідно з п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує)оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов»язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст.167 ПКУ.

            Враховуючи викладене, при складанні юридичною особою з фізичною особою договору купівлі-продажу нерухомого або рухомого майна, юридична особа як податковий  агент зобов»язана здійснити нарахування, утримання та сплату (перерахування)до бюджету податку з доходів фізичних осіб, отриманих фізичною особою від продажу (обміну) такого майна.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг