Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

ПДВ, сплачений при розмитненні товарів можна віднести до податкового кредиту


            Відповідно до п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України податковий  кредит звітного періоду визначається  виходячи з договірної (контрактної)вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.193 ПКУ, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв»язку з ввезенням товарів або необоротних активів на митну територію України.

            Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

            При ввезені товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно дор вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку. Датою віднесення сум податку до податкового кредиту, для операцій із ввезення на митну територію України товарів, є дата сплати податку за податковими зобов»язаннями згідно з п.187.8 ст.187 ПКУ.

            Базою оподаткування для таких товарів є договірна (контрактна )вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

            Таким чином, ПДВ, сплачений при розмитненні ввезених на митну територію України товарів при їх безоплатному отриманні, включається до складу податкового кредиту платника податку на підставі належним чином оформленої митної декларації.

 
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг