Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Чи є об»єктом оподаткування податком на нерухоме майно нежитлова нерухомість, що належить будівельному підприємству


Відповідно до п.п.266.1.1 п.266.1 ст.266 Кодексу Платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, в т.ч.нерезиденти, які є власниками житлової або нежитлової нерухомості.

База оподаткування об»єктів житлової та нежитлової нерухомості в т.ч. їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи із загальної площі кожного окремого об»єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об»єкт.

Згідно з п.п.14.1.129 п.14.1 ст.14 ПКУ у нежитловій нерухомості виділяють, зокрема будівлі офісні, будівлі промислові та складиПідпунктом «є» п.п.266.2.2 п.266.2 ст.266 Кодексу визначено перелік об»єктів нерухомості які не є об»єктами оподаткування, до яких віднесено будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

До групи «Будівлі офісні»(код 122)належать будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в т.ч. для промислових підприємств.Державний комітет України по стандартизації метрології та сертифікації наказом від 17.08.2000р. №507 затверджено і введено в дію Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000 призначений для використання органами місцевого самоврядування, виконавчої та законодавчої влади усіма суб»єктами господарювання юридичними і фізичними особами України.

Враховуючи зазначене, будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в т.ч. для промислових підприємств є об»єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з врахуванням рішень сільських, селищних, міських рад щодо податку на нерухоме майно.

З метою визначення класу нерухомого майна, яке перебуває у власності, рекомендуємо звернутися до Тернопільської торгово-промислової палати.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг