Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Особа, котра продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, самостійно визначає і сплачує ПДФО через банківську установу


  Відповідно до положень п.172.4 ст.172 та п.173.4 ст.173 IV  розділу Податкового кодексу України нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу (міни) нерухомого або рухомого майна між фізичними особами за наявності оціночної вартості такого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною(сторонами) договору.

            При цьому відповідно до пп.»б» п.171.2 ст.171 Кодексу особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування ) до бюджету податку з інших доходів, є платник податку –фізична особа, зокрема, щодо доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов»язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету (фізичних осіб, які не є податковими агентами). Згідно із п.172.5 ст.172 Кодексу сума податку самостійно визначається та сплачується через банківські установи особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни.

            Також згідно із п.173.4 ст.173 Кодексу платник податку самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджету через банківські установи (при продажу/обміну рухомого майна з іншою фізичною особою).
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг