Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Фізична особа не може бути притягнута до відповідальності, якщо контролюючий орган не надіслав до 1 липня повідомлення-рішення


Відповідно до п.п.266.3.2 п.266.3 ст.266 Податкового кодексу України база оподаткування об»єктів житлової та нежитлової нерухомості, в т.ч. їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надається органам державної реєстрації прав на нерухоме майно або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

            Обчислення суми податку з об»єкта, об»єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації)власника такої нерухомості.

            Якщо сума грошового зобов»язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов»язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому Податковим кодексом України.

            У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов»язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

            Податкове зобов»язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, сплачується фізичною особою протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

            Отже, фізична особа-платник податків притягується до відповідальності у разі не сплати узгодженої суми грошового зобов»язання протягом строків визначених ПКУ.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг