Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Чи може єдинник здавати в оренду нерухомість як фізична особа


Фізична особа підприємець за деяких умов може залишатись платником єдиного податку, якщо надає нерухоме майно в оренду (наприклад, ідеться про житлові будівлі або їх частини загальною площею більше 100 м.квад.)як фізична особа.

            Так, згідно з пп.291.5.3 п.291.5 ст.291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп фізичні особи-підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 м.кв., нежитлові приміщення(споруди, будівлі)та їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м.кв.

            Водночас нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо надання в оренду власного нерухомого майна фізичними особами, зареєстрованими суб»єктами господарювання.

            Отже, фізичні особи-підприємці можуть надавати власне майно в оренду за умови, що надання ними в оренду нерухомого майна  не здійснюється в межах підприємницької діяльності платника єдиного податку.

            Оподаткування доходу фізичної особи від надання нерухомості в оренду(суборенду), житловий найм здійснюється відповідно до п.170.1 ст.170 ПКУ.

 
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг