Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Товар повернено до складання зведеної податкової накладної:чи потрібен розрахунок коригування


Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України (далі ПКУ)на дату виникнення податкових зобов»язань платник податку зобов»язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Згідно з п.19 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015р. №1307 при здійсненні постачальником товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, постачальником (продавцем)може бути складена зведена податкова накладна:

Покупцем-платником податку-не пізніше останього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця;

Покупцям-особам, не зареєстрованим платниками податку- не пізніше останього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

Якщо операції платника, з постачання, передачі, розподілу електричної або теплової енергії, постачання вугілля або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку:

Покупці-платники податку-можуть складати не пізніше останього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;

Покупці-особи, не зареєстровані платниками податку,- можуть складати не пізніше останього дня місяця, в якому отримано кошти, зведену податкову накладну з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця.

При складанні зведеної податкової накладної в графі»Зведена подат кова накладна» робиться помітка «Х». У графі 2 зведеної податкової накладної зазначається вся номенклатура поставлених протягом місяця товарів/послуг.

При цьому відсутність факту оплати поставлених товарів/послуг, передача, розподіл електроенергії та теплової енергії постачання вугілля або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення не звільняє постачальника (продавця)від складання зведеної податкової накладної.

Зведені податкові накладні (крім зведених податкових накладних складених у разі здійснення постачання)не складаються на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата(аванс). Якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як попередня оплата за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останього дня такого місяця.

Оскільки зведена податкова накладна складається з урахуванням вимог п.19 Порядку 1307 не пізніше останього дня місяця, в якому здійснено постачання, та до моменту складання продавцем зведеної податкової накладної відбулася зміна податкових зобов»язань продавця у зв»язку з поверненням покупцю коштів за непоставлені товари (послуги)або повернення покупцем товарів, сума ПДВ у зведеній податковій накладній таким продавцем зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів/послуг.

При цьому розрахунок коригування до такої податкової накладної не складається.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг