Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Операції з готівкою передбачають дотримання обов»язкових вимог оформлення документів


            Кременецька ОДПІ звертає увагу керівників суб»єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) або інші операції з готівкою, на обов»язкових вимогах щодо оформлення документів.

            Зокрема, почастішали випадки встановлення в ході перевірок порушення вимог чинного законодавства в частині оформлення відповідних касових документів при оприбуткуванні або видачі готівкових коштів у касах (з кас) підприємств, а саме – відсутність підписів уповноваженої особи, особи, що отримала кошти, зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок без її оприбуткування у касі підприємства тощо.

            Обов»язковість підписів та інші вимоги до порядку оформлення касових операцій та документів встановлені пунктом 3 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. №637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005р. за №40/10320.

            Крім того, продовжуються фіксуватися випадки несвоєчасного (не у день надходження)оприбуткування готівкових коштів у касовій книзі-порядок та вимоги щодо оприбуткування та видачі готівкових коштів визначені п.2 Положення. Так, згідно з підпунктом 2.6 п.2 Положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів, у повній сумі оприбутковуватися).

            Також збільшується кількість випадків порушення порядку ведення обліку товарів, що знаходяться у продажу, при реалізації паливно-мастильних матеріалів через мережу автозаправних (автогазозаправних)станцій (пунктів), зокрема відсутність змінного звіту оператора АЗС за формою 17-НП.

            Обов»язковість ведення та наявність такого звіту передбачено вимогами Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти та нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерством економіки України, Міністерством транспорту та зв»язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 р.№281/171/578/155, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.09.2008 за №805/15496.

            За наведені порушення згідно з чинним законодавством до суб»єктів господарювання передбачена відповідальність у вигляді значних сум штрафних(фінансових)санкцій (двох та п»ятикратному розмірах).

            Просимо платників податків взяти до уваги зазначену інформацію та забезпечити дотримання вимог чинного законодавства, яке регулює питання обігу готівки та обліку товарів, які знаходяться у продажу.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг