Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

У продавця анульована реєстрація платника ПДВ: що з податковим кредитом покупця при поверненні авансу


            Згідно з п.192.1 ст.192 ПКУ, якщо після постачання товарів, послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов»язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

            Норма п.192.1 ст.192 ПКУ не поширюється на випадки, коли постачальник товарів(послуг)не є платником податку на кінець звітного податкового періоду, в якому був проведений такий перерахунок.

            Разом з тим згідно з п.198.3 ст.193 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної)вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених)платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв»язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг.

            Коригування податкового кредиту відображається у рядку 14 податкової декларації з ПДВ.

            Таким чином незалежно від того, що постачальника (продавця) на дату повернення ним авансу анульовано як платника ПДВ, покупець повинен здійснити зменшення податкового кредиту за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок та відобразити суму зменшення в податковій декларації з ПДВ. Таке коригування відображається у рядку 14 розділу II податкової декларації з ПДВ з обов»язковим поданням додатка 1 до декларації на підставі бухгалтерської довідки.

 

 
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг