Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Хто та як проводитиме документальні позапланові перевірки у зв»язку з припиненням діяльності фізичних осіб-підприємців?


            Функції контролюючих органів обласного та центрального рівнів визначено ст.19 прим.1 ПКУ, функціональні повноваження державних податкових інспекцій встановлено ст.19 прим.3 ПКУ.

            З набранням чинності змін, які внесено до ПКУ відповідно до ЗУ від 21.12.2016р. №1797 «Про внесення змін до ПКУ щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», функцію проведення відповідно до законодавства перевірок та звірок платників податків закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.

            Рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків-фізичної особи приймається керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою)на підставі п.п.78.1.7 п.78.1 ст.78 ПКУ та оформляється наказом.

            Тривалість документальних позапланових перевірок не повинна перевищувати 5 робочих днів для суб»єктів малого підприємництва та 10 робочих днів для інших аплтників податків, крім великих платників податків і фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах 3-8 п.82.2 ст.82 ПКУ.

            Для фізичних осіб підприємців, які не мають найманих працівників, не повинна перевищувати три робочі дні, за наявності за 2 останні календарні роки одночасно таких умов:

-         платником податку подано податкову декларацію про відсутність доходів від провадження господарської діяльності;

-         платник податку не зареєстрований як платник ПДВ;

-         в контролюючих органах відсутня податкова інформація щодо:

1)використання платником податку найманої праці фізичних осіб;

2)відкрито платником податку рахунків у банках та інших фінансових установах.

Продовження строків проведення документальних позапланових перевірок можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи)контролюючого органу не більш як на 2 робочих дні для суб»єктів малого підприємництва та 5 робочих днів для інших платників податків, крім великих платників податків.

      Результати перевірок оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

      Строк складання акта (довідки)про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого Кодексом (з урахуванням його продовження).
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг