Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Подарункові сертифікати: оподатковуємо ПДФО


            Відповідно до абзацу першого п.п.»е» п.п.162.4.17 п.164.2 ст.164 до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості)товарів (робіт, послуг) індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених уп.п.165.1.53 п.165.1 ст.165 ПКУ.

            Додаткові блага-це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються)платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов»язаний з виконанням обов»язиків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV ПКУ).

            Якщо додаткові блага надаються у не грошовій формі, сума податку об»єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п.164.5 ст.164 ПКУ.

            Згідно з п.164.5 ст.164 ПКУ під час нарахування (надання)доходів у будь-якій не грошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К=100: (100 - Сп),

-         де К-коефіцієнт;

-         Сп-ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Водночас не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 ПКУ).

Згідно з п.167.1 ст.167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п.п. 167.2-167.5 ст.167 ПКУ) у т.ч., але не виключено у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або  інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються)платнику у зв»язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Враховуючи викладене вище, якщо юридична особа надає подарункові сертифікати фізичній особі, то вартість таких сертифікатів включається до загального місячного (річного)оподатковуваного доходу платника податку як додаткове благо та оподатковується за ставкою 18% у джерела виплати з урахуванням вимог п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 ПКУ.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг