Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Як оподатковується безкоштовне харчування працівників


Відповідно до пп.163.1.1 ПКУ дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, у вигляді, зокрема,харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених ПКУ (пп.»б» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ), включається до загального місячного (річного)оподатковуваного доходу.

            Крім того, пп.1.2 п.16 прим. підрозділу 10  розділу ХХ ПКУ визначено, що доходи, які містять ст.163 ПКУ, є об»єктом оподаткування військовим збором.

            Разом з тим, якщо роботодавцем організовується для працівників безкоштовне харчування за принципом «шведського столу»коли неможливо визначити кількість спожитих продуктів кожною окремою особою, тобто отриманий дохід у вигляді додаткового блага не може бути персоніфікований, то вартість такого харчування не може розглядатися як об»єкт оподаткування та база нарахування єдиного внеску.

            Водночас операції підприємства з безкоштовного харчування своїх працівників на умовах «шведського столу» для такого підприємства-платника ПДВ є об»єктом оподаткування ПДВ, під час здійснення яких ПДВ нараховується у загальновстановленому порядку.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг