Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Остання звітність фізичної особи, яка проводила незалежну професійну діяльність


              Відповідно до абзацу першого п.п.2 п.11.22 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011р. №1588, фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності, за наявності документально підтвердженої інформації відповідного державного органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо), або поданих до контролюючого органу за основним місцем обліку: заяви за формою №8-ОПП, дата якої фіксується в журналі за формою №6-ОПП.

            Внесення до Реєстру само зайнятих осіб запису про припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи не припиняє її зобов»язань, що виникли під час провадження незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов»язань та застосування санкцій за їх невиконання.

            Згідно з п.178.4 ст.178 ПКУ фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

            Платники податку на доходи фізичних осіб подають декларації до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ.

            Чинним законодавством не передбачено особливих термінів подання податкової декларації фізичними особами стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення незалежної професійної діяльності.

            Враховуючи викладене, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, у разі її припинення, подає декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року до 1 травня року, що настає за звітним.

Об»єкти оподаткування ПДВ:операція з продажу за кошти цінних паперів та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах

            Згідно з п.п.»а» та «б» п.185.1 ст.185 ПКУ об»єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ, у т.ч.операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об»єкти застави позичальнику (кредитору)на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об»єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу орендарю.

            Відповідно до п.п.196.1.1 п.196.1 ст.196 ПКУ не є об»єктом оподаткування операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу за кошти цінних паперів, що випущені в обіг суб»єктами підприємницької діяльності, національним банком України, центральним органом виконавчої влади , що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг