Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Поскаржитися суду на контролерів можна протягом 1095 днів


            Відповідно до п.56.18 ст.56 ПКУ з урахуванням строків давності, визначених ст..102 ПКУ, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

            Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору. При зверненні платників податків до суду з позовом щодо визнання протиправним або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов»язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

            Статтею 102 ПКУ врегульовано питання застосування строків давності визначення податкового зобов»язання, які становлять 1095 днів.

            Згідно з п.56.19 ст.56 ПКУ коли до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податку має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування  грошового зобов»язання протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження відповідно до п.56.17 ст.56 ПКУ.

            Враховуючи те, що два зазначені приписи ПКУ по-різному регулюють ті самі правовідносини і при цьому суперечать один одному, то відповідно до п.56.21 ст.56 ПКУ перевагу повинно бути надано одній із цих законодавчих норм, а саме п.56.18 ст.56 ПКУ, що передбачає більш тривалий строк для звернення до суду (1095 днів).

            Отже, строк для звернення до суду платника податку із вимогою щодо визнання протиправним рішення контролюючого органу повинен визначатися за правилами п.56.18 ст.56 ПКУ (1095 днів із дня отримання такого рішення), незалежно від того, чи скористалася особа своїм правом на досудове вирішення спору шляхом застосування процедури адміністративного оскарження.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг