Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Ліквідація підприємця:придбані і не реалізовані товаро-матеріальні цінності


            Відповідно до п.164.1 ст.164 ПКУ базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом.

            Загальний оподатковуваний дохід-це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий)на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

            Базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської або незалежної професійної діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до п.177.2 ст.177 та п.178.3 ст.178 ПКУ.

            Загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із ст..177 ПКУ, та доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність згідно із ст.178 ПКУ.

            Перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного)податкового доходу платника податку, визначений п.164.2 ст.164 ПКУ.

            Згідно з п.177.2 ст.177 об»єктом оподаткування для фізичних осіб підприємців є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі)і документально підтверджуючими витратами, пов»язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця.

            Разом з цим якщо фізична особа отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими для платників податку-фізичних осіб.

            Відповідно до ст..42 Господарського кодексу України підприємництво-це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб»єктом господарювання(підприємцем з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

            Враховуючи вищевикладене, залишки товаро-матеріальних цінностей, придбаних але нереалізованих фізичною особою підприємцем під час здійснення господарської діяльності, після скасування реєстрації такого суб»єкта господарювання залишаються у власності платника податку. При цьому вартість таких залишків не включається до доходів, отриманих фізичною особою підприємцем від провадження господарської діяльності, та загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг