Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

11 червня 2017 року набрало чинності рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки громадян України


            11 травня 2017 року Рада ЄС офіційно затвердила надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом, тому починаючи з 11 червня 2017 року громадяни України зможуть подорожувати до держав-учасниць Шенгенської угоди без необхідності отримання в»їзної візи держави призначення.

            Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах членах ЄС (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також в держав –учасниць шенгенської угоди поза межами ЄС до 90 днів протягом кожного періоду в 180 днів. Якщо строк перебування буде довшим-необхідно оформляти візу. За допомогою так званого «шенгенського калькулятора» громадяни матимуть можливість контролювати кількість днів, які можна перебувати в країнах ЄС без віз.

            Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок, потрібно оформити біометричний «закордонний паспорт». Оформлення біометричного паспорта в Україні здійснюється підрозділами Державної міграційної служби, а за кордоном- дипломатичними установами України.

            Слід зазначити, що безвізовий режим не даватиме права на проживання, працевлаштування та навчання в країнах ЄС.

            У «Шенгенському прикордонному кодексі» є п»ять вимог, які поширюються як на «візових», так і на «безвізових» іноземців, а саме в»їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:

1)мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, тощо);

2)можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;

3)мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином;

4)не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в»їзд до ЄС;

5)не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, здоров»я громадян та міжнародних відносин.

            Запровадження безвізового режиму для короткотермінових поїздок громадян України не матиме впливу на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух. Угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, застосовуються і надалі

            Безвізовий режим є позитивним сигналом зміцнення рівня довіри між митною і прикордонною службами України та державами-членами ЄС, що в свою чергу сприятиме спільному аналізу ризиків та обміну оперативною інформацією.

За матеріалами митниці.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг