Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

РРО вичерпав термін дії експлуатації:наслідки використання


            У порядку технічного ослуговування та ремонту РРО визначено, що строк служби-це строк, протягом якого виробник (постачальник)гарантує працездатність РРО, у т.ч.комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам»яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів.

            При цьому жоден виробник не передбачає продовження такого строку залежно від того, більше чи менше днів на тиждень працював апарат.

            Фактично після закінчення строку служби апарати виробник не гарантує подальшу працездатність РРО в цілому, його комплектувальних вузлів та складових частин, і, що головне, не гарантує збереження інформації у фіскальній пам»яті такого апарата, тобто реалізація фіскальних функцій, які є обов»язковими для РРО відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995р. №265/95 ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

            Якщо виробником (постачальником) не встановлено строку служби (а це стосується здебільшого старих моделей касових апаратів), слід керуватися нормою щодо семирічного з моменту введення в експлуатацію, але не більше 9-ти років від дати строку служби апарата, яка встановлена Порядком доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів, затвердженим рішенням Державної комісії з питань впровадження електронної системи і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при КМУ.

            Отже, при використанні старого РРО, який вичерпав свій строк експлуатації, такий технологічний пристрій не може вважатися РРО відповідно до вимог Закону №265. Тобто подальше використання такого пристрою суб»єктом господарювання є порушенням вимог Закону України №265 тягне застосування фінансових санкцій згідно з п.1 ст.17 Закону №265 у таких розмірах:

-         Вчинене вперше 1 гривня; 

-         За кожне наступне вчинене порушення-100% вартості проданих з порушенням, встановлених п.1 ст.173 №265, товарів (послуг).

Крім того, відповідно до ст..155 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення порядку проведення розрахунків застосовується штраф в розмірі від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на осіб, які здійснюють розрахункові операції та на посадових осіб від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягне за собою застосування штрафу в розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від 10 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Справи про адмінпорушення, передбачені ст..155 прим.1 КУпАП, розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів відповідно до ст..221 КУпАП.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг