Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

На таксі у відрядженні


Оподаткування доходів фізичних осіб рекомендується розділом IV ПКУ згідно з п.п.165.1.11 п.165.1 ст.165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п.170.9 ст.170 ПКУ.

Відповідно до п.п.170.9.1 п.170.9 ст.170 ПКУ не є доходом платника податку фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, суму відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд, у т.ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків), як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у т.ч. на орендованому транспорті).

Зазначені в абз.2 п.п.170.9.1 п.170.9 ст.170 ПКУ витрати не є об»єктом оподаткування податком лише за наявності підтверджуючих документів, що засвідчують вартість витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у т.ч.електронних квитків за наявності посадового талона, якщо його обов»язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, в т.ч. чартерних рейсів. При цьому будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв»язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/ сторони, що відряджає.

Враховуючи викладене, якщо юридична особа не фінансується за рахунок бюджетних коштів, то сума відшкодованих витрат за користування таксі під час відрядження, як в межах території України так і за кордоном не є об»єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, за умови виконання вимог, встановлених п.170.9 ст.170 ПКУ.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг