Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Актуальні питання з податку на нерухоме майно обговорили під час брифінгу у ГУ ДФС Тернопільщини


            До 1 липня податковими інспекціями ГУ ДФС Тернопільщини фізичним особам-платникам податку на нерухоме майно області направлено податкове повідомлення-рішення про сплату сум податків з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Законодавчо встановлено, що власник з моменту отримання платіжки протягом двох місяців має цей податок сплатити, інакше до нього застосовуватимуться санкції.

            Про те, що робити, якщо податкове повідомлення про сплату не отримано або ж воно надійшло з неправильними нарахуваннями й загалом про актуальні питання з податку на нерухоме майно під час брифінгу в ГУ ДФС області розповів заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області Петро Якимчук.

            Петро Миколайович повідомив представникам мас-медіа, що у 2017 році платники фізичні особи сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2016 рік за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податкуу минулого року.

            «Для жителів м.Тернополя ставка податку на нерухоме майно, не змінилася і складає 1 відсоток від мінімальної заробітної плати. Однак з 1 січня 2016 р. зросла мінімальна заробітна плата, відповідно до цього змінилась й сума податку за один квадратний метр- 13,78 грн.- каже заступник фіскального відомства.- В інших населених пунктах області застосовуються ставки, прийняті відповідними радами для своїх територій. Ставки розміщені на субсайті ГУ ДФС у Тернопільській області. Крім того, відповідні рішення можна знайти на сайтах місцевих рад.»

            Загалом на Тернопільщині налічується 36,9 тис. платників податку на нерухоме майно, сформовано 44,9 тис.грн. повідомлень-рішень, тобто одному громадянину подекуди вручено не одне, а кілька податкових повідомлень-рішень. Для порівняння: минулого року кількість повідомлень склала 25,3 тисяч, а кількість потенційних платників збільшилась на 19,6 тис.грн. або в 1,8 рази.

            Загалом по області обліковано 99 тис.фізичних осіб, які є власниками нерухомого майна. Додаткові нарахування здійснено для 12,5 тис.громадян, площа квартир яких становить від 60 до 70 квадратних метрів (в зв»язку із зміною пільгової площі з 2016 року).

            Нарахована сума податкових зобов»язань становить 24,7 млн.грн., у 2016 році – 10,0 млн.грн., приріст нарахувань становить +14,7 млн.грн. або в 2,5 рази.

            Платіжки отримали ті власники нерухомого майна, відомості про яке містилися у реєстрі прав власності на нерухоме майно, а також містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, до якого вносять інформацію про об»єкти нерухомості з 2013 року.

            Якщо у платника виникла ситуація, коли у податковому повідомленні-рішенні вказано некоректні дані, наприклад щодо квадратури, наданої пільги, отже й суми податку, то він за словами Петра Якимчука, зможе піти у фіскальну службу за місцем реєстрації, навіть якщо сама нерухомість зареєстрована в іншому регіоні, й врегулювати це питання. Водночас можна звірити дані до отримання платіжок, якщо платник розуміє, що податок не омине, щоб не довелося писати скаргу щодо неправильності розрахунків, так звану адміністративну апеляцію.

             
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг