Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН


            Відповідно до вимог п.74.2 ст.74 гл.7 р.II ПКУ з 01.07.2017р.функціонує система автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

            Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН затверджено наказом Мінфіну від 13.06.2017р. №567, зареєстрованим в Мінюсті 16.06.2017 за №753/30621.

            Оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК цим Критеріям.

            У разі якщо за результатами моніторингу визначено, що ПН/РК відповідають умовам, визначеним п.6 Критеріїв, реєстрація такої ПН/РК зупиняється відповідно до вимог п.201.16. ст..201 ПКУ.

            У разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН платником податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі)першу квитанцію з повідомленням про зупинення реєстрації такої ПН/РК та виявлення помилки пропонується надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, вичерпний перелік яких встановлено наказом №567, та Таблицю даних платника податку яка передбачена п.4 цього наказу.

            Пояснення та копії документів, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов»язання, відображаючи у такій ПН/РК. Пояснення подається у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленню ПН/РК за формою j(F)1312601. Повідомлення формується окремо по кожній ПН/РК, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН. До повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі РДФ (розмір кожного додатка не повинен перевищувати 2 Мб).

            Таблиця даних платника податку подається за формою j(F)1312301 згідно з додатком до Критеріїв, що відображають специфіку господарської діяльності. При заповненні Таблиці необхідно заповнити вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, код товару згідно з УКТ ЗЕД, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК016-2010).

            Звертаємо увагу, що подаючи Таблицю відповідно до виду економічної діяльності необхідно обов»язково зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, код послуг згідно з Державним класифікатором продукції послуг, що на постійній основі таким платником постачаються (виготовляються), а також платник може зазначити коди товарів(послуг, які ним придбаються (отримуються) для їх виготовлення.

            Електронний формат Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення яке формує вхідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

            Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника», вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sts.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

            Підтвердженням про отримання Повідомлення є квитанція про доставку.

            Протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснення та документів, поданих відповідно до п.201.16.2 ст.201 Кодексу комісією ДФС приймається та надсилається платнику податку друга квитанція.

            Рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному та судовому порядку. Порядок розгляду скарг на рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Скарги подаються платниками ПДВ до ДФС протягом 10 кавлендарних дніві після отримання ним рішення комісії  про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН. У разі коли останній день строку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день,що настає за вихідним або святковим днем.

            Якщо вмотивоване рішення щодо скарги не надсилається платнику податку протягом строку, визначеного п.56.23 ст.56ПКУ, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку. Задоволення скарги є недостатньою для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, зазначених у скарзі, з урахуванням вимог п.200.3 ст.200 ПКУ.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг