Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Щоб від допомоги студента не втратити зайві кошти


            Літо-пора не тільки для відпочинку, а й чудова нагода для отримання додаткового заробітку. Йдеться саме про студентів, які можуть реалізувати своє право на працю через складання трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

            Нагадаємо, що трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов»язується виконувати роботу, визначеною цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи юридична особа зобов»язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, потрібні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором й угодою сторін.

            Акт оподаткування податком на доходи фізичних осіб заробітної плати працівників-студентів та утримання з неї соціальних внесків здійснюється на загальних підставах, тобто як і решти працівникам установи. Єдиною особливістю є застосування до заробітку студентів податкової соціальної пільги. Так, якщо студент денної форми навчання отримує стипендію за рахунок коштів державного бюджету, то роботодавцеві при проведенні розрахунків із заробітною платою необхідно врахувати вимоги ч.3 пп.169.2.3 ПКУ, де зазначено, що податкова соціальна пільга (далі ПСП) не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податків протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходів у вигляді стипендії студентів, що виплачується з бюджету. Якщо ж студент не отримує стипендії, то роботодавцеві при розрахунку заробітної плати слід застосовувати вимоги пп.»г» пп.169.1.3 ПКУ, а саме врахувати, що платник податків (студент)має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 150%, тобто розмір ПСП для студента становитиме 1200,0 грн. за умови, що розмір заробітку не перевищує 2240 гривень.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг