Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Продаж транспортних засобів:як оподатковується дохід


Прадок оподаткування операцій з продажу або обміну об»єктів рухомого майна встановлено ст..173 ПКУ. Відповідно до пп.164.2.4 п.164.2 ст.164 Кодексу до загального місячного оподаткованого доходу платника податку включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172-173 Кодексу. Згідно з п.173.1 ст.173 Кодексу дохід платника податку від продажу (обміну)об»єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною в п.167.2 ст.167Кодексу(5%). Як виняток із положень п.173.1 ст.173 Кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу(обміну протягом звітного податкового року одного з об»єктів рухомого майна у вигляді  легкового автомобіля та/або мотоцикла та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

            Водночас отриманий платником податку дохід від продажу (обміну)протягом звітного податкового року двох та більше об»єектів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля або мотоцикла або мопеда підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 Кодексу. Крім того, загальний місячний (річний)оподатковуваний дохід до якого згідно з Кодексом включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172-173 Кодексу, є об»єктом оподаткування військовим збором, ставка якого становить 1,5%.

            Отже, незалежно від черговості продажу дохід, отриманий від продажу протягом року одного легкового автомобіля, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором, а дохід від продажу інших транспортних засобів (сідельного тягача та автобуса)оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором – за ставкою 1,5%.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг