Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Фізичні особи-власники нежитлової нерухомості


Кременецька ОДПІ нагадує фізичним особам-платникам податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки про наближення терміну сплати даного виду податку. Також рекомендуємо платникам, які мають сумніви щодо правильності визначення об»єкту оподаткування з сумою податку та документами звернутися до фіскального органу за місцем реєстрації такого об»єкта нерухомого майна не очікуючи настання граничного терміну сплати.

            Додаткове повідомлення, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в т.ч.нерезиденти, які є власниками об»єктів житлової або нежитлової нерухомості.

            Поняття права приватної власності визначено Конституцією України та Цивільного Кодексу України. Разом з тим ПКУ передбачено пільгу для певних об»єктів нерухомості. Зокрема щодо нежитлової нерухомості, то підпунктом «є» підп..266.2.2 п.266.2 ст.266 Кодексу визначено, що не є об»єктом оподаткування будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

            Наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000р. №507, затверджено Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000. Відповідно до даного документа до класу «Будівлі промисловості» належать криті будівлі промислового призначення, визначенні відповідними підкласами (коди 1251.1-1251,9), зокрема будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості, чорної металургії, хімічної та нафтохімічної промисловості, легкої, харчової, медичної, деревообробної, будівельної індустрії, будівельних матеріалів, будівель інших промислових виробництв.

            Фіскальна служба для нарахування сум податку використовує дані державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Тож платникам слід звертати увагу, до якого підкласу віднесено належне їм майно, оскільки з метою застосування пільги до будівель промисловості відносять об»єкти нерухомості, які відповідно до ДК 018-2000 відносяться до класу 1251»Будівлі промислові» з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення таких об»єктів. Додатково інформуємо, що питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відноситься до компетенції Міністерства юстиції України.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг