Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Загальна система оподаткування:яку суму витрат на оплату праці найманих працівників включають до складу витрат підприємця?


Відповідно до п.п.177.4.2 п.177.4 ст.177 ПКУ до переліку витрат, безпосередньопов»язаних з отриманням доходів фізичних осіб підприємців від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать, зокрема, витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат, виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій і натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами розд.IVПКУ).

Згідно з п.п.164.2.1 п.164.2 ст.164 ПКУ доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені)платникам податків відповідно до умов трудового договору (контракту)включаються до загального місячного (річного)оподатковуваного доходу платника податку.

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках передбачених законодавством обов»язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівників, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Згідно з розділом III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого)на користь платника податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 року №4, у графі «Суму нарахованого доходу»відображають нарахований дохід повністю, без вирахування сум ПДФО та ЄСВ, які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи та у гр.3 «Сума виплаченого доходу»відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку у відповідності із нарахованим доходом, а саме без вирахування із суми нарахованого доходу сум ПДФО та ЄСВ, які справляються за рахунок доходу найманої особи.

При цьому слід врахувати, що відповідно до ЗУ «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок з найманих працівників не утримується.

Таким чином, до складу витрат фізичної особи підприємця на загальній системі оподаткування включається нарахована заробітна плата без вирахувань.

            Податкова знижка-можливість повернути частину сплаченого податку

Податковим кодексом України ст.166, закріплене право кожного громадянина на отримання компенсації з бюджету раніше сплаченого ПДФО. Оформити податкову знижку можна упродовж всього року, до 31 грудня. Тобто, у громадян ще є час, аби звернутися до органів фіскальної служби за місцем реєстрації та подати декларацію. Адже витрати, понесені у звітному році, на наступний рік не переносяться.

Перелік витрат для оформлення податкової знижки визначається законодавством. Зокрема, це:

Відсотки, сплачені за користування іпотечним житловим кредитом;

Витрати на благодійність;

Сплата навчання у вищих навчальних закладах платником податків та/або члена його сім»ї першого ступення споріднення;

Страхові платежі і пенсійні внески, сплачені страховикові-резидентові, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя і недержавного пенсійного забезпечення;

Також витрати за переобладнання власного транспортного засобу;

Вартість державних послуг і державного мита, пов»язаних з усиновленням дитини, оплату допоміжних репродуктивних технологій.

Для оформлення податкової знижки необхідно подати декларацію та додати копії платіжних і розрахункових документів:квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, ікі ідентифікують продавця товарів, робіт чи послуг і їх покупця.

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податків і так само резиденту-фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомити про це відповідальний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податків в звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ.




Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг