Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Чи передбачені пільги для фізичних осіб підприємців-платників єдиного податку, які належать до певних соціальних категорій громадян, в частині зменшення встановлених ставок єдиного податку


            Норми Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755 зі змінами та доповненнями передбачають такі способи оподаткування доходів,що одержують фізичні особи-підприємці:

-у разі застосування загальної системи оподаткування податком на доходи фізичних осіб оподатковується чистий оподатковуваний дохід, який визначається як різниця між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами, пов»язаними з господарською діяльністю фізичної особи-підприємця відповідно до п.177.2 ст.177ПКУ;

-у разі застосування спрощеної системи оподаткування-здійснюється сплата єдиного податку, який встановлюється у відсотках(фіксованих ставках)до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного)року або розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного)року або розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного)року, та у відсотках до доходу згідно з п.293.1 ст.293 ПКУ.

Вибір системи оподаткування здійснюється фізичною особою-підприємцем самостійно.

            Глава 1 розділу XIV ПКУ, яка визначає правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, не передбачає зменшення встановлених ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців для осіб, які належать до певних соціальних категорій громадян.

            При цьому, згідно зі ст.128 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-IV зі змінами та доповненнями громадянин-підприємець зобов»язаний, зокрема, сплачувати податки та інші обов»язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.

            З урахуванням викладеного, законодавчо не передбачено зменшення встановлених ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців незалежно від приналежності особи до певної соціальної категорії громадян.

Тернопільщина:Працівники фіскальної служби провели 210 перевірок суб»єктів господарювання

            За січень-липень 2017 року працівниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями проведено 210 перевірок суб»єктів господарювання які зареєстровані в територіальних органах ДФС у Тернопільській області. За результатами здійснених заходів до порушників застосовано 1 млн.201 тис.грн. штрафних (фінансових) санкцій. До бюджету мобілізовано 1 млн.378 тис.грн. штрафних (фінансових)санкцій.

            Нагадаємо, що фактична перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у т.ч. про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками.

            Відповідно до п.81.1 ст.81 ПКУ посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення фактичної перевірки за наявності підстав для її проведення, визначених ПКУ, та за умови пред»явлення відповідних документів
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг