Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Як заставне майно ломбарди реалізовують без ПДВ


            Згідно з п.п.»а» п.185.1 ст.185 ПКУ об»єктом оподаткування є операції платнику податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст..186 ПКУ, у т.ч.операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об»єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об»єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу, орендарю.

            Відповідно до п.197.12 ст.197 ПКУ звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання (продажу)відчуження іншим способом) майна що передане фізичним особам, а також суб»єктам господарської діяльності-приватним підприємцям та іншим особам, які не є платниками податку, у заставу, у т.ч. іпотеку, та на яке було звернено стягнення.

            Звільнення від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно. Звільнення від оподаткування стосується тієї частини вартості майна, за якою воно було набуте у власність в рахунок погашення зобов»язань за договором кредиту (позики).

            З урахуванням викладеного, операції платника ПДВ-ломбарду з постачання заставленого майна звільняються від оподаткування ПДВ за умови, що таке майно, на яке було звернено стягнення, передано у заставу (іпотеку), особам, які не є платниками ПДВ.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг