Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Податкову соціальну пільгу можна застосовувати до лікарняних


            Відповідно до пп.169.1 ст.169 розд.IV ПКУ платник податків має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

            Згідно із пп.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата-основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв»язку з відносинами трудового найму.

            Враховуючи те, що сума виплат у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні)розглядається як заробітна плата платника податку, то у разі її не перевищення граничного розміру загального місячного доходу від одного працедавця у вигляді заробітної плати, який передбачений нормами пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 найманий працівник має право на податкову соціальну пільгу.

Нерухомість здана в оренду? Порядок сплати ПДФО

            Згідно з п.164.2 ст.164 ПКУ до загального місячного (річного)оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду(строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 ст.170 ПКУ.

            Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб»єктом господарювання, особою відповідальною за нарахування та сплату(перерахування)податку до бюджету, є платник податку-орендодавець.

            При цьому:

а)такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового)періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останього дня такого звітного (податкового)кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов»язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації:

а)при вчиненні нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об»єктів нерухомості нотаріус зобов»язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку-орендодавця за формою та у спосіб, встановлені КМУ. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг