Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Відображаємо ліцензійні витрати у Книзі обліку доходів і витрат підприємця


 

            Порядок оподаткування доходів фізичної особи-підприємця визначено ст.177 ПКУ. Згідно з п.177.2 ст.177 ПКУ об»єктом оподаткування фізичної особи-підприємця на загальній систем і оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі)і документально підтвердженими витратами, пов»язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця.

            Підпунктом 177.4.3 п.177.4 ст.177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов»язаних з отриманням доходів фізичною особою підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема платежі сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою-підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов»язані з господарською діяльністю фізичної особи-підприємця.

            При цьому платежі, сплачені фізичною особою підприємцем за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності, одержання дозволу, іншого документу дозвільного характеру, включаються до складу витрат по факту їх сплати на підставі підтверджуючих документів.

            Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування встановлено наказом Міндоходів від 16.09.2013р. №481. Так, п.п.8 п.6 Порядку визначено, що у гр.8»Інші витрати пов»язані з отриманням доходу Книги обліку- підприємець відображає суму фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов»язаних з одержанням доходів, які повинні бути документально підтверджені.

            Тобто, фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування відображає сплачені суми платежів за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності у гр.8 Книги по факту їх сплати на підставі підтверджуючих документів.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг