Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

«Спрощенець» II групи: послуги надані працівнику юридичної особи, що перебуває у відрядженні


 

            Відповідно до п.п.2 п.291.4 ст.291 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до 2 групи, належать фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т.ч. побутових платникам єдиного податку/або населенню, виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

-не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

-обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень;

            Дія п.п.2 п.291.4 ст.291 ПКУ не поширюється на фізичних осіб підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації), ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи-підприємці належать виключно до III платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

            З урахуванням норм п.п.170.9.1 п.170.9 ст.170 ПКУ витрати на відрядження понесені фізичною особою, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем, підлягають відшкодуванню в межах фактичних витрат на проїзд (у т.ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків)як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у т.ч.на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків) витрат на харчування чи побутові послуги(прання, чищення, лагодження та прасування одягу), на найм інших жилих приміщень, оплату телефоних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в»їзд, обов»язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов»язані з правилами в»їзду та перебування у місці відрядження, в т.ч. будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв»язку із здійсненням таких витрат.

            Отже, якщо фізичною особою - підприємцем-платником єдиного податку 2 групи були надані послуги працівнику юридичної особи під час відрядження, і вартість послуг оплачується особисто таким працівником, то порушення умов перебування у 2 групі платника єдиного податку не виникає.

            Однак, якщо оплата вартості послуг, надходить на рахунок фізичної особи-підприємця-платника єдиного податку 2 групи від юридичної особи, яка не є платником єдиного податку, за найманого працівника, що перебуває у відрядженні, то порушуються умови перебування фізичної особи-підприємця на 2 групі платника єдиного податку.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг