Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Як звітують підприємці на загальній системі оподаткування без найманих працівників з єдиного внеску?


Як звітують підприємці на загальній системі оподаткування без найманих працівників з єдиного внеску?

Пунктом 4 частини першої ст.4 Закону України від 08.07.2010р. №2464 «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного соціального внеску є фізичні особи-підприємці, в т.ч. фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку.

Форми та строки подання звітності передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435 із змінами і доповненнями.

Згідно з п.2 розділу III Порядку №435 фізичні особи-підприємці, зокрема, які застосовують загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно з таблицею 1 додаток 5 до Порядку №435 із зазначенням типу форми «початкова».

Частиною 4 ст.43 Закону України №2464 встановлено, що фізичні особи-підприємці, у т.ч. фізичні особи підприємці – платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звіт зазначеними особами не подається.

При самостійному визначенні бази нарахування Звіт подається на загальних підставах.




Інформаційні послуги

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг