Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Єдиний внесок до витрат звітного чи наступного року


            Відповідно до п.2 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 №435, фізична особа підприємець, без використання праці найманих працівників, формує та подає звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування сама за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

            Абзацом третім частини восьмої ст.9Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування», визначено, що фізичні особи-підприємці зобов»язані сплачувати  єдиний внесок, нарахований за календарний рік на підставі даних річної податкової декларації, до 10 лютого наступного року.

            Згідно з п.177.4.3 ст.177ПКУ до переліку витрат, безпосерньо пов»язаних з отриманням доходів фізичної особи –підприємця на загальній системі оподаткування, належать суми єдиного соціального внеску у розмірах і порядку, встановлених законом.

            Тобто фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування зобов»язані сплачувати єдиний внесок за звітний рік до 10 лютого наступного року після подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, тому суму сплаченого єдиного внеску за звітний рік відносять до складу витрат наступного року.

            Однак, якщо єдиний внесок сплачувався протягом звітного року, то фізичні особи-підприємці мають право включити сплачену суму до складу  витрат звітного року.                                 
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг