Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Чи дозволять доходи у вигляді пенсії та зарплати на застосування соціальної пільги


Платники податків, які мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зароб ітної плати, на суму податкової соціальної пільги, та розміри податкових соціальних пільг визначенні у п.169.1 ст.169 ПКУ.

            Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платником податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

            Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

            Разом з цим податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

-         доходів платника податків, інших ніж заробітна плата;

-         заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно із доходом у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового)забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад»юнтів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

-         доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

З урахуванням зазначеного, фізична особа, яка одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги за умови дотримання вимог пп.169.1 ст.169 ПКУ та подання роботодавцю заяви про застосування пільги.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг