Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Адвокат як самозайнята особа


 

            Згідно з нормами підпункту 14.1.226 п.14.1 ст.14 ПКУ, само зайнятою особою є платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або проводить незалежну професійну діяльність за умови, що особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

            Незалежна професійна діяльність – це, зокрема, діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою-підприємцем за використану найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

            Відповідно до ПКУ та Порядку обліку платників податківа і зборів взято на облік або реєстрацію у контролюючих органах підлягають всі платники податків.

            Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також само зайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов»язку щодо сплати того або іншого податку та збору.

            Якщо адвокат здійснює свою діяльність виключно у рамках трудових відносин з роботодавцем (адвокатське бюро або адвокатське об»єднання), всі договори про надання правової допомоги укладаються від імені роботодавця, то такий адвокат не повинен ставати на облік в контролюючому органі, як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність.

            Якщо хоча б одна з вищевказаних умов не виконується, то адвокат повинен стати на облік у контролюючому органі як само зайнята особа.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг