Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

На семінарі розповіли про оподаткування бізнесу та застосування законодавства про працю


            Умови оподаткування бізнесу, застосування законодавства про оплату праці та дотримання суб»єктами господарювання трудового законодавства обговорили нещодавно у приміщені Тернопільської облдержадміністрації. В ініційованому Департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації семінарі для працівників  Регіонального центру підтримки підприємництва взяв участь заступник начальника відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Тернопільській області Віктор Орнатовський.

            Під час зустрічі присутні обговорили основні податкові зміни, які стосуються бізнесу нашого краю. Про них, власне, і розповів фахівець фіскальної служби області.

            У своєму виступі Віктор Тадейович зазначив, що оподаткування суб»єктів господарської діяльності фізичних осіб здійснюється на загальній системі оподаткування. Суб»єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на три групи платників єдиного податку.

            «Цьогоріч ставка податку для першої групи встановлюється у відсотках до прожиткового мінімуму. Для другої – у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного)року, третьої групи – у відсотках до доходу, і відповідно, для третьої групи ставки залишаються на рівні 3% та 5% від доходу у разі включення ПДВ»,-зауважив лектор.

Щодо нюансів оподаткування підприємців на загальній системі оподаткування, то за словами Віктора Орнатовського базою оподаткування для нарахування ПДФО та військового збору є чистий дохід, тобто різниця між отриманими доходами та понесеними витратами.

«Важливо те, що фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування отримали право за власним бажанням включати до витрат амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат»-пояснює фахівець. Якщо таке рішення підприємцем буде прийнято, то амортизації підлягатимуть витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів, а також самостійне виготовлення основних засобів. Не підлягатимуть амортизації такі основні засоби подвійного призначення, як земельні ділянки, об»єкти житлової нерухомості, легкові та вантажні автомобілі».

            Не підлягають амортизації та повністю включаються до складу витрат звітного періоду й витрати на проведення ремонту, реконструкції, модернізації та ліквідації основних засобів (у частині залишкової вартості).

            Крім цього під час заходу особливу увагу слухачів викликали питання особливостей оформлення трудових відносин працівників, стану додержання законодавства про працю .   
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг