Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Порядок митного контролю і митного оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності


Митний контроль і митне оформлення товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, та ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України, здійснюються в загальному порядку з урахуванням особливостей, встановлених Митним кодексом та іншими законами України.

Водночас органи ДФС сприяють захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.

Право інтелектуальної власності – це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший обєкт права інтелектуальної власності.

До основних обєктів права інтелектуальної власності, зокрема, належать літературні та художні твори, компютерні програми, наукові відкриття, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, раціоналізаторські пропозиції, сорти рослин, породи тварин, комерційні (фірмові) найменування, торговельні марки (знаки для товарів і послуг), географічні зазначення, комерційні таємниці тощо.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, на підставі заяв правовласників

Якщо орган ДФС на підставі даних митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, виявляє ознаки порушення прав інтелектуальної власності щодо товарів, пред’явлених до митного контролю та митного оформлення, їх митне оформлення призупиняється, а товари підлягають розміщенню на складі цього органу.

Заходи, пов’язані з призупиненням митного оформлення, застосовуються органами ДФС щодо товарів, які ввозяться на митну територію України для вільного обігу або вивозяться для вільного обігу за межі митної території України, за винятком особистих речей громадян, товарів, які містять об’єкти права інтелектуальної власності, що охороняються відповідно до закону, та які переміщуються через митний кордон України для власного використання громадянами і не призначені для виробничої чи іншої підприємницької діяльності, сумарна вартість та/або вага яких не перевищує обмежень, встановлених частиною першою статті 374 Митного кодексу України та припасів.

За підсумками роботи в даному напрямку Тернопільською митницею ДФС відповідно до даних митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності у жовтні 2017 року здійснено 4 призупинення митного оформлення товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності, а протягом 10 місяців 2017 року – 58 призупинень митного оформлення зазначених товарів. Зокрема, стосовно зображувальних та комбінованих знаків для товарів і послуг «JOHN DEERE», «HARLEY-DAVIDSON», «Schneider Electric», «WIKA», «Gates», «Cisco», Kaeser, FAG, INA, MAHLE, SAMSUNG, а також промислових зразків окремих товарів (захисних рукавичок, паличок для шашлику, зубочисток тощо).

Митне оформлення даних товарів завершено відповідно до листів правовласників «Про надання згоди на поновлення митного оформлення», згідно з п.11 статті 399 Митного кодексу України.

 
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг