Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Застосування положень Конвенції з питань захисту прав людини та основоположних свобод: запитання та відповіді


Які права захищено Конвенцією та Протоколами до неї ?

Конвенція та Протоколи до неї закріплюють: право на життя (стаття 2 Конвенції), право на свободу і особисту недоторканість (стаття 5 Конвенції), право на справедливий суд (стаття 6 Конвенції), право на оскарження у справі про кримінальне правопорушення (стаття 2 Протоколу 7 до Конвенції), право на відшкодування у разі судової помилки у справі про кримінальне правопорушення (стаття 3 Протоколу 7 до Конвенції), право не бути притягнутим до суду або покараним двічі у справі про кримінальне правопорушення (стаття 4 Протоколу 7 до Конвенції), право на повагу до приватного і сімейного життя (стаття 8 Конвенції), право на свободу думки, совісті та віросповідання (стаття 9 Конвенції), право на свободу вираження поглядів (стаття 10 Конвенції), право на свободу зібрань та об’єднань (стаття 11 Конвенції), право на шлюб та рівноправність кожного з подружжя (стаття 12 Конвенції, стаття 5 Протоколу 7 до Конвенції), право на ефективний засіб юридичного захисту (стаття 13 Конвенції), право на захист власності (стаття 1 Першого протоколу до Конвенції), право на освіту (стаття 2 Першого протоколу до Конвенції), право на вільні вибори (стаття 3 Першого протоколу до Конвенції), свобода пересування (стаття 2 Протоколу 4 до Конвенції).

Якізаборони встановлено Конвенцією та Протоколами до неї ?

Конвенція та Протоколи до неї забороняють: катуванняі нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання (стаття 3 Конвенції), використання рабства і примусової праці (стаття 4 Конвенції), застосування покараннябез закону (стаття 7 Конвенції), дискримінаціюособи (стаття 14 Конвенції, Протокол 12 до Конвенції), застосуванняув’язнення за борг (стаття 1 Протоколу 4 до Конвенції), висланнягромадян (стаття 3 Протоколу 4 до Конвенції), колективневислання іноземців (стаття 4 Протоколу 4), смертнукару або страту (Протокол 6 до Конвенції).

Протикого можна застосовувати положення Конвенції та протоколів до неї ?

Проти однієї чи декількох держав, на які поширюється дія Конвенції і котра/котрі, на Вашу думку (своєю дією або діями чи бездіяльністю, що стосувались безпосередньо Вас), порушили Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

Скарги мають стосуватися дій або бездіяльності одного або декількох органів влади держави, якої стосується заява (наприклад, судового або адміністративного органу).

Суд не може розглядати заяви проти приватних осіб або приватних організацій, таких як господарські товариства.

Яких питань може стосуватися заява?

Ваша заява повинна стосуватися одного з прав, викладених у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Порушення, на які Ви скаржитесь, можуть стосуватися широкого кола питань, таких як: катування чи нелюдське поводження з ув’язненими, законність тримання під вартою, порушення при розгляді цивільних чи кримінальних питань, дискримінація у здійсненні прав, викладених у Конвенції, батьківські права, право на повагу до приватного та сімейного життя, житла і кореспонденції, свобода вираження поглядів, свобода передавати чи отримувати інформацію, свобода участі у зібраннях та демонстраціях, вислання та екстрадиція, конфіскація майна та його вилучення.

Ви не можете скаржитися на порушення інших юридичних актів, крім Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема таких як Загальна декларація прав людини ООН чи Хартія основних прав ЄС.

При зверненні до Суду важливо пам’ятати, що до його компетенції відноситься розгляд та вирішення справ щодо порушень прав і свобод, що сталися або тривали після набрання чинності Конвенцією чи відповідним Протоколом для держави-учасниці. Європейський Суд не уповноважений скасовувати рішення чи закони, прийняті на національному рівні.

Головне територіальне управління

юстиціїу Тернопільській області
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг