Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Як і хто сплачує єдиний внесок у разі припинення підприємницької діяльності


Згідно з п.8 ст.4 Закону України від 15.05.2003р №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» із змінами і доповненнями фізичні особи-підприємці позбавляються статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичні особи підприємці зобов”язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальником звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року №435 із змінами і доповненнями, із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Термін сплати зобов”язань, визначених фізичною особою підприємцем у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту. Відповідно єдиний соціальний внесок (ЄСВ) повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.

Крім цього, відповідно до ст.5 Закону №2464, зняття з обліку платників ЄВ, зокрема фізичних осіб підприємців в органах фіскальної служби, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.

Фізичні особи підприємці знімаються з обліку як платники ЄСВ в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості зі сплати ЄВ, контроль за справлянням якого здійснюють контролюючі органи.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, така фізична особа користується правами, виконує обов”язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄВ в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою-підприємцем.
Інформаційні послуги

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг