Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Управління соціального захисту населення

Необхідність проведення атестації робочих місць за умовами праці


Право на отримання пільг і компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці, відповідно до законодавства, наступає в тому випадку, коли це підтверджено результатами атестації робочих місць за умовами праці.

Одним із заходів соціального захисту працівників є своєчасно проведена атестація робочих місць зі шкідливими умовами праці, яка дає можливість встановлення пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими  та важкими умовами праці.
Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форми власності  й господарювання, де технічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих.
Основна мета атестації полягає у регулюванні стосунків між власником або уповноваженим ним органом і працівниками в галузі реалізації прав  на здоров’я і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення.
Атестація робочих місць за умовами праці проводиться згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1.08.1992 р. № 442, та згідно з Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 1.09.1992 р. №41.
Результати атестації використовуються підприємствами й організаціями також для здійснення заходів щодо поліпшення умов праці, встановлення пільг та компенсацій, передбачених чинним законодавством. Відповідно до п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці атестація проводиться у строки, передбачені колективним договором (за його наявністі), але не рідше одного разу на п’ять років.
За несвоєчасне та неякісне проведення атестації робочих місць  за умовами праці керівник підприємства, установи, організації несе відповідальність згідно зі ст. 41 Кодексу законів про адміністративні правопорушення.
Проте набагато більшу відповідальність несе керівник за моральну шкоду, завдану працівникові підприємства, який багато років працював у шкідливих умовах, втратив частину здоров’я і не зможе вийти на пенсію на пільгових умовах через те, що вчасно не була проведена атестація його робочого місця.
Закликаємо всіх роботодавців, на підприємствах яких є робочі місця з важкими чи шкідливими умовами праці, провести роботу з їх атестації,  а в подальшому – ліквідувати чи зменшити до мінімального вплив шкідливих факторів на здоров’я працівників..
 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема