Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Служба у справах дітей

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я:


- Україна посідає перше місце у світі за рівнем підліткового алкоголізму.
- 70% українських дітей вперше попробували алкоголь з рук батьків.
- 60% дитячих отруєнь викликані саме алкоголем.
- в Україні п’ють пиво частіше, ніж тричі в місяць, 40 із 100 українських юнаків і 24 із 100 дівчат у віці 15-16 років.

Алкоголь – нейротоксичний яд для мозгу людини. Діти до нього особливо чуттєві. І хоча дітей, які страждають алкоголізмом, на обліку небагато, це не значить, що проблеми не має. Деякі батьки не вважають нахил власного чада до пияцтва хворобою. Думають, якщо насварили на дитину,- все, кине пиячити. Насправді, не все так просто.
Сьогодні багато неповнолітніх пиячать тому, що до цього підштовхує реклама. Нас годинами зомбують з телеекранів: той, хто вживає пиво,- крутий, успішний, сексуальний і т.д. Спостерігаючи це, не тільки дитина, але і дорослий захоче мінімум попробувати.

Горілка – самий розповсюджений алкогольний напій в російськомовному середовищі. Без неї не обходиться весілля, з нею часто відзначають дні народження і обов’язково поминають померлих. Але цього мало: кожний день «вогненна вода» пожирає нові долі. Хочете знати, як? Запитайте лікаря швидкої або судмедексперта!

Алкоголізм помолодшав. Кожний п’ятий підліток у віці 13 років кожної неділі вживає алкогольні напої. А ми, батьки, впевнені у своїх «малюках» на сто відсотків. Але інколи не хочемо або не можемо розібратись у внутрішньому світі своєї дитини. Не помічаємо сумного обличчя, першого кохання, нової поведінки.
У ранньому віці, вже у 8-10 років перші кроки до алкоголізму роблять діти, прийнявши вперше світле пиво. А скільки мамів, думаючи, що укріплюють здоров’я дітям, піднімають гемоглобін за допомогою вина! Нібито небагато, столова ложка. І починається…
Серед сімнадцятирічних тільки одинадцять процентів таких, хто ніколи не вживав алкоголь.

Наркологи стверджують, що всі юні наркомани починали з алкоголізму. В першу чергу це проблема не дітей, а їх батьків. Зайнятість на роботі, неувага до підлітка, небажання допомогти, розібратись у його проблемах призводить до незворотного.

Профілактика алкоголізму – це не стільки розмови про те, що пити шкідливо,- потрібно змінити стереотип поведінки.
Наприклад, сидять діти в садочку, бавляться «в гості» і чокаються уявними бокалами. Не тому, що держава мало приділяє їм уваги, а тому, що діти бачать «чокання» кругом себе.
Алкоголізмом можуть хворіти навіть діти грудного віку, якщо їх виносила і вигодувала мати-алкоголічка. Грудним дітям алкоголізм передається через кров і молоко матері. Якщо вплив батька на плід визначається тільки в момент зачаття, то на розвиток зародиша впливає саме організм матері. Отруєна алкоголем і його токсичними продуктами кров матері через плаценту легко попадає в кров плода, порушує обмін речовин. А це призводить якщо не до викидня і передчасним пологам, то до народження розумово відсталих дітей.
Діти, народжені від п’яниць навіть не маючи психічних розладів, ростуть ослабленими, замкнутими, злими і жорстокими. Це нещасні діти мають розлади сну і почуття страху. На дитячий організм алкоголь діє сильніше і небезпечніше, аніж на дорослий. Адже у цьому віці формуються усі життєво важливі системи.
Так, у молодшому шкільному віці завершується формування системи травлення, печінки. А при вживанні алкоголю уражається слизиста оболонка шлунково-кишкового тракту, затримується саме травлення. Алкоголь поступає в кров, потім в печінку, і організм не працює як потрібно. Самим пагубним способом діє на здоров’я не сам алкоголь. А його недоокис ленні продукти розпаду, які уражають печінку, від якої залежить робота мозку і серця. Та й до хвороби Боткіна рукою подати.
П’янство в середніх класах викликає запальні процеси в трахеї, бронхах, бо саме в цьому віці росте і формується грудна клітка і м’язи легенів. Регулярне вживання алкогольних напоїв підлітками призводить до порушень в статевій сфері. Наприклад, до ранньої імпотенції.


Виділяють 5 етапів розвитку алкогольної залежності у дітей та підлітків.

Протягом першого етапу відбувається звикання до спиртних напоїв. Неабияке значення при цьому має несприятлива дворова компанія, під впливом якої опиняється дитина.

Другий етап характеризується вже систематичним вживанням алкоголю.

На третьому виникає стійка психологічна залежність від спиртних напоїв. Він триває декілька років. В цей час підліток втрачає контроль над кількістю випитого. В нього різко зростає стійкість до великих доз спиртного. Що є показником начальної стадії алкоголізму.

На четвертому етапі з’являється похмільний синдром. Який у дітей непостійний і більш короткий у часі, виникаючи тільки при вживанні великих доз алкоголю.

На п’ятому етапі вперше проявляються симптоми деменції і психопатизації. Підліток стає злобним, некерованим. Навчання його не цікавить. Небезпека цього періоду у тому, що алкоголізм може легко перерости в наркоманію.

 

Дорогі батьки!

Якщо ви помітили в поведінці своєї дитини навіть один із перерахованих ознак, не гайте часу. Звертайтесь до
професійних лікарів

 

Служба у справах дітей
Чортківської районної державної адміністрації


Алкоголь    і діти:
Ми втрачаємо наших дітей,
втрачаємо націю,
втрачаємо державу!
 

 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема