Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Чортківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

Порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві


Як правильно повідомити про нещасний випадок на виробництві? Кого першого треба сповістити про нещасний випадок та в який термін? Який нормативний документ регламентує дії щодо повідомлення про нещасний випадок?
Відповіді на всі ці питання далі в статті.

Порядок повідомлення про нещасний випадок в умовах виробництва затверджено Постановою КМУ №1232 від 30.11.2011.
Відповідно до цього Порядку є чіткий алгоритм дій щодо повідомлення про нещасний випадок для керівника робіт, де стався нещасний випадок, свідків, лікувально-профілактичних закладів, куди потрапив потерпілий, роботодавців.
 
 Порядок повідомлення про нещасний випадок: перші дії .
У разі нещасного випадку, сам потерпілий чи робітник, який став свідком інциденту або випадкова людина що його виявила, має негайно сповістити про це керівника робіт. Саме він контролює рівень охорони праці в умовах робочого місця (чи інша уповноважена на це особа на підприємстві) та повинен вжити негайних заходів з приводу надання потрібної допомоги потерпілому. На виробництві існує певний порядок повідомлення про нещасний випадок, якого має дотримуватися керівник робіт, а саме: швидко забезпечити своєчасне надання першої допомоги та посприяти у транспортуванні постраждалого до лікувального закладу (за потребою); невідкладно сповістити роботодавця про інцидент; намагатися зберегти обстановку робочого місця потерпілого та обладнання, що було задіяне, до прибуття спеціальної слідчої комісії для спеціального розслідування.
Усе устаткування має залишатися на своїх позиціях, як і в момент самого нещасного випадку, у разі якщо воно не загрожує стану здоров’я чи життю решти робітників і не спричинить більш серйозних наслідків та порушень процесів виробництва.
Слід застосувати необхідні застережні заходи щодо своєчасного запобігання виникненню можливих нещасних випадків.

Порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві лікувально-профілактичним закладом .
Лікувально-профілактична установа протягом доби зобов’язана передати повідомлення екстреного типу про нещасний випадок в діючих умовах виробничого процесу. Даний заклад повинен це зробити за допомогою засобів зв’язку, а також продублювати своє звернення на папері у відповідній формі: сповістити підприємство , організацію, установу , в якій працював потерпілий якомога швидше (одразу після інциденту, що трапився); орган виконавчої дирекції Фонду соціального страхування щодо розташування самого підприємства, на якому працював робітник, чи за місцем де трапився інцидент з особою, підприємцем або суб’єктом, що сам займає себе роботою; орган Держпраці (територіальний) по місцю виникнення нещасного випадку; заклад санітарно-епідеміологічної служби держави, що спеціалізується на здійсненні однойменного моніторингу підприємства, на якому працює потерпілий, чи виробництва в умовах нещасного випадку з особою, підприємцем або суб’єктом що сам займає себе роботою, у разі виявлення симптоматично-небезпечного захворювання на професійному ґрунті (отруєння).
 Відповідно до Порядку, що встановлено МОЗ, заклад із надання оздоровчих та лікувальних послуг здійснює певні дослідження та розробляє протокол щодо наявності в організмі постраждалого алкоголю (отруйно-небезпечних речовин та наркотиків), а також встановлює ступінь сп’яніння.

 Порядок повідомлення про нещасний випадок роботодавцем. Отримавши повідомлення про нещасний випадок на виробництві, роботодавець повинен: протягом години, при застосуванні засобів зв’язку та за добу на папері, передати інформацію щодо нещасного випадку відповідно до додатку 2: вищезазначеному Фондові за адресою розташування виробництва, в умовах якого відбувся даний інцидент; головуючому первинної організації профспілки, що не залежить від участі в ній (членства) постраждалого. При наявності декількох профспілок в умовах одного підприємства, проінформувати треба керівну особу профспілки, в яку зарахований потерпілий. При відсутності даної організації, попередити про ситуацію слід особу, що уповноважена в питаннях охорони праці щодо найманих працівників; керівнику виробництва (підприємства), в умовах якого працював постраждалий, у разі якщо він є робітником іншої організації; за місцем локалізації підприємства слід повідомити орган державного пожежного нагляду, у разі, якщо інцидент зумовлений пожежею; у разі знаходження симптоматично-небезпечного захворювання на професійному ґрунті (отруєння), слід повідомити санітарно-епідеміологічну установу, що виконує однойменний нагляд за діяльністю підприємства;
 За добовий період роботодавець повинен створити наказом комісію (мінімум із трьох осіб) та приступити до організації розслідування нещасного випадку.
 Суб’єкт, що надає послуги працевлаштування, відповідає за створення оптимальних умов для професійної роботи комісії, забезпечивши її приміщенням, оргтехнікою, зв’язком, канцелярським приладдям та автомобільним транспортом.
 Він має компенсувати усі можливі витрати, які пов’язані із роботою членів комісії, залучених експертів, профільних спеціалістів. А також всебічно сприяти їх роботі задля максимально об’єктивного та швидкого розслідування причини нещасного випадку.

 

Страховий експерт з охорони праці
Чортківського відділення  виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України в Тернопільській області                                                                               І.Я. Курган    
 

 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема