Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Управління соціального захисту населення

НЕГАТИВНІ ЕКОНОМІЧНІ І СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ НЕЛЕГАЛЬНИХ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ТА ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В «КОНВЕРТАХ»


Основою соціальної захищеності працівника є офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства. Адже, заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує  інтереси працівників, підприємців та держави і, безпосередньо впливає на рівень життя населення.
Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
Проте деякі роботодавці ігнорують зазначені конституційні норми і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, видають працівникам зарплату готівкою «у конвертах». У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.
Згода отримувати зарплату у «конвертах» позбавляє соціального захисту. Адже пенсія у майбутньому нараховується тільки з офіційної заробітної плати.
Виплата заробітної плати у «конвертах» – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців.
Працівник, який отримує зарплату в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в «конвертах» позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.
Легалізація зайнятості, створення нових робочих місць і зростання рівня заробітної плати являється основним фактором покращення рівня життя населення.
Оформивши трудові відносини згідно чинного законодавства, працівник отримує захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасну виплату заробітної плати не нижче мінімального розміру.
З метою недопущення фактів виплати заробітної плати у “конвертах” та нелегальної зайнятості населення розпорядженням голови районної державної адміністрації від 25.04.2018 року № 97-од оновлено посадовий склад робочої групи, яка займається даними питаннями.
Протягом поточного року групою здійснено 7 обстежень 23 приватних підприємців району щодо використання ними незареєстрованої робочої сили, виявлено 6 нелегально працюючих громадян, які в подальшому уклали трудові договора з повідомленням органів ДФС.
 

 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема