Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Гарячі новини

Підсумовуючи 2017 та зазираючи у рік прийдешній!

29.12.17 | 08:49

Зроблено багато, але ще більше необхідно зробити у 2018 році

Ми разом перегортаємо ще одну сторінку історії нашої Чортківщини. За кілька днів відійде в історію 2017 рік. Маємо бути вдячні Господу за те, що  цей рік змінив нас, зробив сильнішими. А у новому – 2018-му році попросимо лише одного – миру й спокою в Чортківському районі та у державі в цілому. Ми горді тим, що Чортківщина постійно відстоювала свій європейський вибір України, бажання жити в правовій державі. Наші люди були активними учасниками Революції Гідності, а сьогодні частина з них мужньо відстоює територіальну цілісність на сході України. Прикро, що зазнали й втрат, із поля бою за час антитерористичної операції додому не повернулися живими уже шестеро наших земляків.
На жаль загрози, що нависають над Україною, не ліквідовані, але радує те, що цьогоріч жителі Чортківщини спостерігали особливе пожвавлення у проведенні ремонтних робіт та реконструкції закладів освіти, охорони здоров`я, культури в населених пунктах нашого району. Зроблено багато, але ще більше необхідно зробити у прийдешньому році. Всього у 2017 році в районі було реалізовано 5 проектів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку на суму 6 150 899 грн (з них коштів ДФРР - 4 911 913 грн, районного бюджету – 903 986 грн, сільських бюджетів – 335 000 грн.). Серед найбільших об’єктів – реконструкція (заміна шатрового даху) Чортківської центральної комунальної районної лікарні в смт. Заводське на суму 2 446 тис.грн. Ще один великий проект – реконструкція існуючого будинку по наданню платних послуг населенню в с. Росохач на суму 1 243 тис.грн. Окрім того, у 2017 році також оновлена будівля дошкільного навчального закладу в с. Нагірянка загальною вартістю 1 318 тис.грн., а також проведено реконструкцію та капітальний ремонт закладів культури в с. Косів та с. Звиняч на загальну суму 944 тис.грн. та 298 тис. грн. відповідно. До слова, ці кошти залучені для нашого району за сприянням народного депутата України Олега Барни.
Разом з тим, у звітному році реконструкція та капітальні ремонти на суму 8 млн 200 тис грн охопили 42 об’єкти соціальної сфери за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку Чортківського району. Зокрема, в освіті реалізовано 12 проектів на суму  3 055 тис.грн., медицині - 6 проектів на суму   1 530 тис.грн., культурі -  11 проектів на суму 2050 тис.грн., вуличне освітлення - 4  проекти на суму 205 тис.грн., дошкільні-навчальні заклади - 3 проекти на суму 570 тис.грн., автомобільні дороги – 1 проект на суму 250 тис.грн., інші – 3 проекти на суму 540 тис.грн.
Окрім переліченого, на 4 квартал 2017 року розпорядженням КМУ №861-р від 06.12.2017 р. виділено 2 350 тис. грн. з них: автомобільні дороги – 3 проекти на суму 2200 тис. грн.; освіта ( придбання комп’ютерної техніки) 60 тис. грн.; цивільний захист (придбання аварійно-рятувального  обладнання) – 70 тис. грн.; ДНЗ с. Нагірянка (придбання електричного обладнання) – 20 тис. грн. Слід зазначити,  що роботи на даних об’єктах розпочнуться в 2018 році,  так як ці кошти є перехідними.
Прийнято вважати, що Чортківський район є аграрним то підсумовуючи  2017 рік слід згадати про досягнення у сільському господарстві, а саме: всіма категоріями господарств вироблено валової продукції сільського господарства  на суму 652,4 млн. грн., що складає 106% до минулого року.
Одним із вагомих досягнень агропромислової галузі - збільшення урожайності сільськогосподарських культур та підвищення продуктивності тварин здійснюється завдяки модернізації даної галузі, а саме:   будівництво і реконструкція     молочного  комплексу  в ПАП «Дзвін» с.  Звиняч, Чортківського району  на утримання  500 голів    дійного стада проводиться поетапно (будівництво доїльного залу, реконструкція приміщень, будівництво комбікормового заводу);  реконструкція тваринницьких приміщень в ПАП «Довіра» для утримання птиці  (бройлерів). Вже введено   в дію два приміщення, а саме: зерновий елеватор в с. Білобожниця потужністю 8 тис. тонн та зерновий елеватор потужністю 20 тис тон. Закінчено у поточному році реконструкцію третього приміщення для утримання птиці, проводиться закупівля обладнання; будівництво та реконструкцію свинокомплексу  у с. Полівці для утримання 5 тис. голів свиней  закінчено, також проведено будівництво і реконструкція свинокомплексу із комбікормових заводом за європейськими технологіями виробництва продукції в ПАП «Фортуна»  на 15 тисяч головомісць.
Є чим похвалитися й економічній галузі району, адже за 2017 рік промисловий комплекс району за проведеними підрахунками виробить товарної продукції в діючих цінах на суму 1711,7 млн. грн. У порівнянні до попереднього року виробництво  становить 110 %.
Слід зауважити, що середньомісячна заробітна плата у Чортківському районі за 2017 рік становила 6371,0 гривень, що більше на 22,8 % до прогнозу.
Підсумовуючи досягнення 2017 року хочу висловити вдячність за постійну співпрацю та підтримку народному депутату України Олегові Барні, котрий завжди тримає руку на пульсі наболілих проблем Чортківського району і округу зокрема, знає про всі нагальні питання, які потребують вирішення. І не просто знає, а постійно надає реальну допомогу, адже, завдяки сприянню народного обранця левова частка коштів надійшла в 2017 році саме у наш район. Олег Степанович у кожний свій приїзд намагається якнайбільше спілкуватись з жителями Чортківщини, аби отримувати інформацію із перших вуст та дослухатися до побажань краян. Наполегливо та впевнено відстоює інтереси нашого району і голова облдержадміністрації Степан Барна. Також жителі Чортківщини відчувають постійну підтримку депутатів обласної ради, а саме: Василя Градового, Василя Вислоцького, Любомира Білика та Володимира Заліщука. Користуючись нагодою, дякую всім керівникам агропромислових підприємств району за їхню постійну підтримку і допомогу сім’ям учасників АТО та в цілому за волонтерську допомогу українській армії. Керівники ПАП не стояли осторонь проблем соціальної сфери – допомагали і в галузі освіти, й медицини, і культури.
Висловлюю слова подяки органам місцевого самоврядування, усім депутатам Чортківської районної ради, які своїм голосуванням приймають правильні рішення щодо відновлення українського села. Приємно працювати пліч-о-пліч задля підвищення добробуту жителів Чортківщини. Це команда, яка плідно працює на розвиток славної Чортківської землі. 
Звичайно, як годиться незадовго до Нового року, щиро вітаю вас усіх із прийдешніми святами. Бажаю добра та достатку, здоров’я вам і вашим родинам, простого людського щастя та миру на всій нашій українській землі і віри в те, що все буде добре, родинного тепла, достатку, гарного настрою і веселих свят. У цей непростий час нам усім потрібні мудрість і терпіння, взаємоповага та впевненість у кращому майбутньому. Зустрічаючи Новий 2018 рік та святкуючи Різдвяні свята, скажіть найтепліші слова своїм рідним і близьким, загадайте найзаповітніші бажання та підтримайте тих, хто цього найбільше потребує. Переконаний, що, незважаючи на швидкоплинність подій у державі, в наших серцях завжди залишатимуться такі одвічні цінності, як співчуття, гідність, честь, дружба, віра, надія та любов. Адже запорука успіху України – в суспільній злагоді, конструктивному діалозі та взаємоповазі один до одного. Бажаю всім жителям нашого району зустріти Новий рік та Різдво Христове у гарному настрої, зі світлими помислами, оптимізмом, добрими сподіваннями. Нехай новорічні свята принесуть в українські домівки мир, радість, добро, щире спілкування, родинний затишок, дзвінкий дитячий сміх, світле почуття щастя та любові. Пам’ятайте, якщо будемо єдині, у нас все вийде!

З повагою,
перший заступник голови Чортківської районної державної адміністрації
Іван Заболотний

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема