Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 11.01.18 | 12:29

Кожна дитина має право на сімейне виховання

... Щасливе дитинство, чекаю на тебе!
Дружня родина, батьки...
І теплі долоні матусі моєї –
Невже це все тільки думки?....
Про це я щодня і щоночі молюся
І звично у кожного ранку питаю:
„Чи може сьогодні, нарешті, ти
прийдеш?”
Родина моя, я на тебе чекаю!...
 
 Сашко В. 12 років
 
    Щорічно, в області сиротіють понад 100 дітей. Усі вони потребують батьківської любові, родинного тепла і затишку. 
         На обліку служби у справах дітей Чортківської райдержадміністрації перебуває 47 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані у сімейні форми виховання.  
         У родинах опікунів та піклувальників виховуються 34 дитини, в прийомних сім’ях – 5 дітей та у дитячих будинках сімейного типу – 8 дітей.
         Одним із важливих шляхів забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування  є утворення прийомних сімей.
        Порядок влаштування дітей в сім’ї встановлено постановою Кабінету Міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року "Про затвердження Положення про прийомну сім’ю" (зі змінами).
        Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.
        Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. Діти в прийомній сім'ї зберігають статус дітей-сиріт або або дітей, позбавлених батьківського піклування та всі пільги, призначені державою такій категорії дітей.  
        Прийомні сім'ї фактично допомагають державі виховувати дітей-сиріт не в інтернатах, а в кращих, сімейних умовах. Відповідно, держава призначає сім'ї допомогу на утримання дітей, грошове забезпечення прийомним батькам, а також надає соціальний супровід (постійну консультативну допомогу від соціального працівника). Прийомній сім’ї може надаватися матеріальна, фінансова та інша благодійна допомога підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадськими об’єднаннями, фондами, фізичними особами.
     Родина, яка виявила бажання створити прийомну сім’ю та взяти на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання відповідний пакет документів.
     Рішення про утворення прийомної сім'ї приймається районною державною
адміністрацією на підставі заяви сім'ї або окремої особи, які виявили бажання утворити прийомну сім'ю, за поданням відповідного висновку служби у справах дітей райдержадміністрації.  
     На підставі розпорядження про утворення прийомної сім'ї між прийомними батьками та райдержадміністрацією укладається договір про влаштування дітей до прийомної сім'ї на виховання та спільне проживання.
     Хто може стати прийомними батьками? Перелік документів, які необхідно подати до органу, який приймає рішення про утворення прийомної сім’ї, допомогу в підборі дітей та налагодженні контактів з ними, надає служба у справах дітей.
     Дітей можна брати на виховання з державних закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського виховання, з дитячих будинків, будинків дитини, шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, притулків для неповнолітніх, лікарень, центрів соціально-психологічної реабілітації.
      Якщо вас зацікавила ця інформація і ви бажаєте створити прийомну сім’ю, щоб діти, які залишились без батьківського тепла і любові мали можливість зростати у вашій родині, звертайтесь до служби у справах дітей Чортківської райдержадміністрації,  де спеціалісти нададуть вам усю необхідну інформацію і правову допомогу.
       Також повідомляємо, що кожної другої та четвертої середи з 11.00 до 12.00  працює «гаряча лінія» за телефоном 2-09-49.
Жодне ваше звернення не залишиться поза увагою.

Служба у справах дітей Чортківської райдержадміністрації

 

 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема